لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۷

روس ها به قطع درختان جنگل برای ساختن بزرگراه اعتراض می کنند


مقامات روسیه می گویند صدها فعال علیه طرح های دولت برای پاک کردن یک ناحیه جنگلی جهت ساختن یک بزرگراه، در نزدیکی مسکو، تظاهرات اعتراضی بی سابقه و خشونت آمیزی به راه انداخته اند.

اعتراض شامگاه چهارشنبه با حدود ۱۰۰ نفر، که برخی به صورت هایشان ماسک زده بودند، آغاز شد و بطری، پاره آجر و بمب های بنزینی به سوی تالار شهر در «خیمکی پرتاب می کرده اند. تصویرهای تلویزیونی ساختمان را که روی آن رنگ پاشیده شده بود، با شعارهایی از جمله «جنگل های روسیه را نجات دهید»، نشان داده است.

خبرگزاری ایتارتاس گفت یک گروه افراطی به تظاهرات پیوست و شمار معترضین به حدود ۵۰۰ نفر افزایش یافت. پیش از آن که پلیس بتواند کسی را دستگیر کند، معترضین پراکنده شدند و سوار ترنی شدند که عازم مسکو بود.

ماموران قطع برخی از درختان جنگل خیمکی را برای ساختن بزرگراه مسکو- سنت پیترزبورگ آغاز کرده اند. هدف از این پروژه این است که از تراکم ترافیک در نزدیکی فرودگاه بین المللی «شره متی یوو» کاسته شود.

طرفداران محیط زیست می گویند این پروژه غیر قانونی و برای ثروتمند شدن مقاطعه کاران طرح شده است.

برخی در تلاش برای متوقف ساختن قطع درختان، در جنگل مستقر شده اند. پلیس روسیه می گوید در پی اعتراض در خارج از ساختمان دولتی، ۹ فعال را بازداشت کرد.

دادگاه عالی روسیه به قانونی بودن تصمیم دولت به ساختن بزرگراه رای داده است.

XS
SM
MD
LG