لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۷

روسیه موشک های ضدهوایی به سوریه تحویل نداده است


رسانه های روسیه به نقل ازیک منبع صنایع تسلیحاتی می گویند روسیه هنوز موشک های ضد هوایی به سوریه تحویل نداده است و چنین کاری ممکن است تا ماه ها انجام نگیرد.

منبع به خبرگزاری روسی اینترفکس گفت تحویل هر تعدادی از موشک های سیستم پدافند هوایی اس – 300 زودتر از سپتامبر صورت نخواهد گرفت.

روزپنجشنبه، بشار اسد رییس جمهوری سوریه در مصاحبه ای با تلویزیون المنار در لبنان اشاره کرد تسلیحات جدید از روسیه دریافت کرده است و تهدید کرد اگر اسراییل در آینده به کشورش حمله کند تلافی خواهد کرد.

روسیه قول داده است موشک های ضد هوایی به سوریه بفرستد و می گوید آنها به جلوگیری از مداخله خارجی در جنگ کمک خواهد کرد.

اسراییل تهدید کرده است برای متوقف ساختن انتقال موشک ها از زور استفاده خواهد کرد. فرودگاه غیرنظامی اصلی کشور در تیررس موشک های اس – 300 خواهد بود. پیشتر در اوائل ماه مه، اسراییل به یک محموله تسلیحاتی مظنون در دمشق حمله کرد و گفت برای حزب الله در لبنان حمل می شد.

در این میان، سربازان سوریه و متحدان حزب الله آنها به تصرف شهر قصیر نزدیکتر شده اند. این شهر راه های تدارکاتی را که برای ارتش و شورشیان حیاتی است کنترل می کند و دسترسی بین دمشق و مدیترانه را فراهم می آورد.

رسانه های محلی روز جمعه گزارش دادند سربازان مسیرهای تدارکاتی نیروهای شورشی در ناحیه ارجون در شمال قصیر را قطع کرده اند. نیروهای طرفدار اسد روزها است شهر را در محاصره گرفته اند.
همچنین یک زن شهروند آمریکا در سوریه در حالی که برای نیروهای اوپوزیسیون می جنگید کشته شد. رسانه های سوریه گزارش دادند نیکول منسفیلد درجنگ در شهر ادلیب جانسپرد.
اداره آگاهی فدرال آمریکا – اف بی آی – مرگ او را تایید کرده است.
XS
SM
MD
LG