لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۸

تمرین برای دویدن بر روی ماه


تمرین برای دویدن بر روی ماه
تمرین برای دویدن بر روی ماه

بلند پروازی های جاناتان پرینس، ورزشکار و فعال اجتماعی، برای اطرافیانش چندان غیر منتظره نیست. با این حال هدفی که وی در سال ۲۰۱۲ برای خود تعیین کرده است شاید از همه دشوارتر باشد. پرینس آرزو دارد که نه تنها بر روی ماه راه برود، بلکه بر روی آن یک مایل بدود.

پرینس که تا کنون به منظور بالا بردن سطح آگاهی مردم و جمع آوری پول برای اهداف اجتماعی و نیکوکارانه، بیش ۱۶ هزار کیلومتر دویده، امیدوار است که با دویدن بر روی ماه، آتش تخیل یک نسل جدید را شعله ور سازد.

هنگامی که نیل آرمسترانگ فضا نورد برای نخستین بار بر روی کره ماه قدم گذاشت، آن را «گام کوچکی برای بشر» خواند. تاکنون ۱۱ تن دیگر رد پای وی را دنبال کرده اند. پرینس امیدوار است که تا سال ۲۰۱۶ او نیز به چنین هدفی دست یابد.

پرینس که ۳۱ سال دارد و به قدرت تخیل و رویاپردازی باور دارد می گوید: «من از دو سال پیش رویای دویدن بر روی ماه را داشتم. ایده این پروژه هنگامی که دور کشور (آمریکا) می دویدم و شب ها به آسمان خیره می شدم به ذهن من رسید.»

وی در باره قدرت تخیل می گوید: «من براستی باور دارم که هنگامی که مردم شروع به رویا پردازی می کنند و تصویر چیزی را در ذهن خود ترسیم می کنند، جادویی را که در این جهان نهان است، بیدار می کنند. ولی برای آنکه نظاره گر آن باشید، باید به نادیده ها ایمان داشته باشید و به تصویر و بصیرتی که به شما داده شده باور داشته باشید. این چرخه همیشه چندان آسان نیست. گاهی مجبورید همه چیز را رها کنید و یا از حیطه امن خود بیرون بروید ولی اگر در این مسیر استوار باقی بمانید همیشه به رویای خود خواهید رسید.»

پرینس به همین طریق به رویاهای خود دست می یابد. او هنگامی که طوفان «کاترینا» سواحل خلیج را در هم کوبید، با شروع پروژه «دویدن برای رهایی»، به منظور جمع آوری پول و بازسازی خانه های افراد بی خانمان، ۳۸۰۰ کیلومتر از لس آنجلس تا نیواورلئان و سپس تا آتلانتا دوید.

در سال ۲۰۰۹ برای ارایه امید به آمریکایی هایی که برای رهایی از رکود اقتصادی تلاش می کردند، وی در سراسر کشور و تا شمال سواحل شرقی کشور را دوید.

او می گوید:«هنگامی که شما تصویر خواسته خود را در ذهن ترسیم می کنید و بر مبنای آن و برای رسیدن به آن دست به عمل می زنید، جهان نیز در پاسخ، درهای بسته را برای شما می گشاید.»

پرینس بر آن است که در سال ۲۰۱۶ هدف خود را محقق سازد و برای رسیدن به خواسته خود از هر گونه اتلاف وقت پرهیز می کند.

او در مورد تمرین های خود می گوید: «برای دویدن بر روی ماه تمرین های بسیاری در حالت های بی وزنی، جاذبه پایین، خلاء و زیر آب انجام می دهم. تمام این تمرین ها در یک موسسه خصوصی در پنسیلوانیا انجام می گیرد.»

او بر این باور است که «یک مایل دویدن بر روی ماه» یک مثال عالی برای نشان دادن قدرت های نهفته انسان در محقق کردن اهداف دشوار و شاید رویاهای در ظاهرغیرممکن است.

XS
SM
MD
LG