لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۵

رامنی پیروز انتخابات مقدمانی جمهوریخواهان در فلوریدا


رامنی پیروز انتخابات مقدمانی جمهوریخواهان در فلوریدا
رامنی پیروز انتخابات مقدمانی جمهوریخواهان در فلوریدا

میت رامنی با پیروزی قاطعی در انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواه در ایالت فلوریدا، موقعیت خود را برای احراز نامزدی این حزب تقویت کرد.

رامنی شام سه شنبه در نطق پیروزی خود در شهر تمپا، از پرزیدنت اوباما انتقاد کرد و او را مسئول مشکلات اقتصادی کشور دانست. رامنی قول داد اگر انتخاب شود برنامه اصلاح سیستم بیمه درمانی رییس جمهوری را فسخ کند، بودجه را متوازن سازد و مقدمات دوره جدیدی از کامیابی اقتصادی را برای کشور فراهم آورد.

رامنی گفت این کمپین از تغییر یک رییس جمهوری فراتر می رود. درباره نجات روح امریکا است. او به آنچه آن را نگرشهای بسیار متفاوت با پرزیدنت اوباما نامید اشاره کرد و گفت رییس جمهوری می خواهد دولت بزرگ شود و افزایش کسری بودجه ادامه پیدا کند. رامنی گفت او نه فقط رشد دولت را کند خواهد کرد، بلکه هزینه ها را کاهش خواهد داد.

فرماندار سابق ماساچوست ٤٦ در صد تمام آرا در فلوریدا را بدست آورد. نزدیکترین رقیبش نیوت گینگریچ، رییس سابق مجلس نمایندگان، ٣٢ درصد آرا را کسب کرد.

نبرد انتخابات مقدماتی فلوریدا کمی بیش از یک هفته پس از آن صورت گرفت که گینگریچ رامنی را در کارولینای جنوبی شکست داد.

رامنی در نطق خود همچنین گفت مسیر حرکت کشور را تغییر خواهد داد.

اما کینگریچ گفته است کمپین او تمام نشده است، و پس از اعلام نتایج رای گیری در فلوریدا بطرفدارانش گفت او یقین دارد که یپروز خواهد شد.

فلوریدا از جمله ایالتهایی است که بزرگترین تعداد نمایندگان را دارد، و برنده نه فقط پشتیبانی بیشتری برای کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه در ماه اوت بدست می آورد، بلکه کمپین او می تواند حامیان جدیدی در ایالتهای دیگر را جلب کند.

در کنوانسیون حزب در تابستان، هیاتهای نمایندگی ایالتها، رسما نامزدی را برای رویایی با پرزیدنت اوباما در انتخابات ماه نوامبر برخواهند گزید.


XS
SM
MD
LG