لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۵

گزارشگران بدون مرز بازداشت نسرین ستوده را محکوم کرد


سازمان گزارشگران بدون مرز بازداشت نسرین ستوده، وکیل دادگستری و مدافع آزادی بیان در ایران را محکوم کرد.

خانم ستوده که وکالت تعدادی از روزنامه نگاران زندانی را به عهده دارد، روز ١٣ شهریور به اتهام تبلیغ و توطئه علیه نظام، با حکم دادستان دادگاه انقلاب در زندان اوین بازداشت شد.

ماموران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، روز ٦ شهریور منزل شخصی خانم ستوده را بازرسی کرده و پرونده ها و برخی وسائل او را توقیف کرده و او را به دادگاه احضار کردند.

در بیانیه ای روز ١٦ شهریور سازمان گزارشگران بدون در حمایت از خانم ستوده، آمده است: « در سال گذشته، نسرین ستوده صدای قربانیان بی عدالتی و افرادی بوده که حکومت ( ایران) تلاش کرده تا آن ها را به سکوت وادارکند. »

در ادامه بیانیه این سازمان مدافع حقوق و آزادی بیان روزنامه نگاران آمده است: «خبرنگاران و دیگر فعالان سیاسی زندانی از حقوق ابتدایی خود محروم شده اند. وکلا حق دیدار با موکلان زندانی شان و بررسی پرونده قضایی آن ها را ندارند. هم اکنون سرکوب به اوج خود رسیده است و حکومت جمهوری اسلامی با بازداشت وکلا قصد دارد تا آخرین صداهای معترض را به سکوت تبدیل کند».

سازمان گزارشگران بدون مرز از سازمان های مدافع حقوق وکلا در سراسر جهان خواسته است تا خواستار آزادی فوری این وکیل شجاع شوند.

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران نیز روز ١٤ شهریور با انتشار بیانیه ای به بازداشت نسرین ستوده اعتراض کرده و خواستار آزادی فوری او شده بود.

XS
SM
MD
LG