لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۷

انتقاد شدید "اد رویس" از سیاست های اوباما در مورد ایران


اد رویس، رئیس جمهوریخواه کمیته امورخارجی مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر سیاست های دولت باراک اوباما در مورد ایران را به باد انتقاد گرفت. رویس در بیانیه ای که یکشنبه و در "روز پذیرش" توافق اتمی صادر کرد، یادآور شد دولت باراک اوباما هر روز "ساده لوح تر" به نظر می رسد.

به گفته اد رویس، طی سه ماه گذشته ایران چند اقدام انجام داده است.

اد رویس می گوید قاسم سلیمانی، "تروریست ارشد ایران" با سفر به مسکو تحریم ها را به هم زد و اتحاد تازه ای بین ایران و روسیه در حمایت از بشار اسد تشکیل داد و زجر انسانی در سوریه را تشدید کرد؛ ایران یک موشک بالستیک هدایت شونده دور برد آزمایش کرد که می تواند کلاهک هسته ای حمل کند که این ناقض تحریم های سازمان ملل متحد است و همچنین ایران از یک مرکز موشکی زمینی مخفی رونمایی کرد.

اد رویس گفته ایران همچنین خبرنگار آمریکایی (جیسون رضائیان) را بر اساس "اتهام ساختگی جاسوسی" محکوم کرد در حالی که آمریکاییان دیگر هنوز در زندان های ایران هستند.

در بیانیه آمده است در حالی که مذاکره کننده ارشد دولت اوباما در "توافق خطرناک اتمی" گفته بود تا زمانی که ایران زندانیان آمریکایی را آزاد نکند آرام نخواهد گرفت، او این ماه، سمتش را ترک کرد.

در بیانیه تاکید شده، همسایگان ایران، همانطور که پیش بینی می شد به دنبال ارزیابی خویشتن داری سنتی خود در مورد دستیابی به فناوری اتمی هستند که می تواند باعث یک رقابت برای دستیابی به سلاح اتمی در منطقه شود؛ و همچنین ایران کمترین همکاری را با بازرسان بین المللی داشته است که تلاش می کنند ابعاد کوشش های پیشین ایران در مورد تولید بمب اتمی را ارزیابی کنند.

اد رویس می گوید عقیده دولت اوباما که توافق اتمی اتمی با ایران می تواند منجر به یک همکاری شود، کاملا تعبیر غلطی است.

اد رویس می گوید تنها با نگاه کردن به اقدامات تهران در سه ماه گذشته، تا چه رسد به اقداماتش در ۳۵ سال گذشته، فکر کردن به اینکه ایران به تعهدات اتمی اش عمل خواهد کرد، سخت است.

رویس در پایان بیانه اش می گوید اگر اینها اقداماتی باشد که ایران تنها در ۹۰ روز گذشته انجام داده است، چند سال آینده فاجعه آمیز خواهد بود.

XS
SM
MD
LG