لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۲

ازدواج سلطنتی شاهزاده هری و مگان مارکل


پرنس هری، شاهزاده بریتانیا و مگان مارکل، ستاره سینمای آمریکا در شهر ویندزور برکشایر، در حومه لندن، ازدواج کردند.

این مراسم، شنبه ۲۹ اردیبهشت با حضور خانواده سلطنتی و بیش از ۶۰۰ مهمان سرشناس در کلیسای تاریخی سنت جورج برگزار شد.

مگان در لباس عروسی سفید ژیوانشی و احاطه شده در رزهای سفیدی که یادآور پرنسس دیانا مادر شاهزاده هری است، دست در دست پرنس چارلز و در حضور ملکه الیزابت دوم و همسرش پرنس فلیپ، وارد کلیسای قرون وسطایی سنت جورج شد تا در حضور صدها نفر به هری شاهزاده بریتانیا، و ششمین نفر در ردیف تصاحب تاج و تخت بریتانیا، بله بگوید.

ساقدوش پرنس هری، برادر بزرگترش، پرنس ویلیام بود. دو فرزند خردسال ویلیام و کیت، شاهزاده جورج و شاهزاده شارلوت، جزو شش ساقدوش خردسال عروس بودند.

از خانواده عروس، توماس مارکل، پدر مگان به دلیل بیماری در مراسم حضور نداشت، اما دوریا راگلند، مادرش، در تمام این روزها همراه او بود.

گفته می شود بیش از صد هزار نفر برای تماشای کالسکه سلطنتی حامل عروس و داماد وارد شهر ویندزور شده‌اند و هزار نفر هم در قلعه برای تماشای ورود و خروج عروس و داماد، خانواده ی سلطنتی و مدعوین، حضور داشتند.

کاخ کنزینگتون پیشتر اعلام کرده بود که در لیست مدعوین، از رهبران سیاسی دعوت نشده است و حتی ترزا می، نخست وزیر بریتانیا و جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر به عروسی دعوت نشده اند، اما در عوض لیست بلند بالایی از ستارگان مشهور و محبوب ورزش و سینما، از جمله جورج کلونی و همسرش امل، دیوید بکهام، فوتبالیست افسانه‌ای و همسرش ویکتوریا، سرنا ویلیامز و شوهرش الکسیس ، اوپرا وینفری مجری پر آوازه آمریکایی، و سارا فرگوسن دوشس یورک و نویسنده و کارگردان بریتانیایی، به عروسی دعوت شدند تا در کنار هزاران هوادار پادشاهی بریتانیا و صد البته هزاران مامور امنیتی برگزاری این مراسم را غرق سرور و شادمانی به پایان ببرند.

۶۰۰ مهمانان ناهار این مراسم، به دعوت ملکه انگلیس در سالن سنت جورج حضور می‌یابند، پرنس چارلز، ولیعهد بریتانیا نیز روز یکشنبه یک مهمانی دویست نفره دیگر به افتخار هری و مگان ترتیب داده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG