لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۰

«شاهزاده کمبریج» به دنیا آمد


انتشار خبر تولد شاهزاده تازه در مقابل کاخ باکینگهام، دوشنبه ۲۲ ژوییه ۲۰۱۳
انتشار خبر تولد شاهزاده تازه در مقابل کاخ باکینگهام، دوشنبه ۲۲ ژوییه ۲۰۱۳

بسیاری از مردم بریتانیا از شنیدن این خبر ابراز خرسندی کرده و گروه بزرگی از آنها در خیابان های لندن به شادمانی مشغول شده اند.

کیت میدلتون، همسر پرنس ویلیام، دقایقی پیش فرزند پسری به دنیا آورد. بسیاری از مردم و رسانه های جهان طی چند روز اخیر، به ویژه از امروز که خانم میدلتون در پی آغاز درد زایمان به بیمارستان منتقل شد، بی صبرانه منتظر اعلام خبر این تولد بودند.

خانواده سلطنتی جنسیت جنین را فاش نکرده بودند و گفته بودند کیت و ویلیام نمی خواهند جنس فرزندشان را پیش از تولدش بدانند. این پسربچه بریتانیایی وارث احتمالی تاج و تخت بریتانیا خواهد بود. پس از ملکه بریتانیا که اکنون بر مسند سلطنت است، وارث کیان، پرنس چارلز است که پدربزرگ نوزاد تازه وارد است. پس از او، پرنس ویلیام، پدر بچه، در صفِ نشستن بر تخت سلطنت خواهد بود و بعد از وی، نوزادی که امروز متولد شده است.

برای این نوزاد که توجه بسیاری را طی ماه های بارداری مادرش جلب کرده، هنوز نامی اعلام نشده است. عنوان رسمی وی اما، شاهزاده کمبریج است.

بسیاری از مردم بریتانیا از شنیدن این خبر ابراز خرسندی کرده اند و گروه بزرگی از آنها در خیابان های لندن به شادمانی مشغولند.
XS
SM
MD
LG