لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۵

روحانی: به نام ایستادگی مقابل قدرتها، جیب مردم را زدند


حسن روحانی، رییس جمهوری ایران گفت: «در این کشور عده‌ای به نام این‌که باید در برابر قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها بایستیم، جیب مردم را زدند و اموال مردم را غارت کردند.»

به گزارش خبرگزاری های ایران، روحانی که سه شنبه در جشن بزرگداشت روز مددکاری سخنرانی می کرد، با بیان اینکه هر روز در سایت ها خبرهایی می خواند و حرفهایی می شنود گفت که قرار نیست به تهمت ها پاسخ دهد و هدفش فعلا مهار تورم در کشور است.

طی هفته های اخیر محافظه کاران تندرو انتقادات تندی را به سیاست های دولت روحانی مطرح کردند. برپایی همایشی به نام «دلواپسیم» که در آن شعارهای تندی علیه سیاست خارجی دولت داده شد، بخشی از برنامه های انتقادی این گروه بود.

روحانی روز سه شنبه گفت «غول بزرگی» به نام رکود بر اقتصاد سایه افکنده و آن را «همه با همکاری یکدیگر از این کشور دور کنیم و باید شرایط را جهت رونق اقتصادی در کشورمان فراهم کنیم.»

رئیس جمهوری ایران به نامگذاری امسال به نام فرهنگ و اقتصاد از سوی رهبر ایران اشاره کرد و گفت: «امسال سال فرهنگ است، البته برخی‌ها متاسفانه خوب شروع نکردند. می‌توانیم اصلاح کنیم وقت زیاد داریم سال فرهنگ یعنی سال ادب و احترام به یکدیگر.»

او ادامه داد: «نمی‌گویم کسی نقد و انتقاد نکند؛ نقد و انتقاد سازنده حق همه است نمی گویم کسی ننویسد و نگوید، آزادی حق همه است، اما باید همه به فکر مدد و کمک باشیم، نه مچ‌گیری. همه به فکر مدد باشیم نه تخریب. همه به فکر اصلاح امور نه انحراف باشیم.»

طی هفته های گذشته و به دنبال شدت گرفتن انتقادات به عملکرد سیاست خارجی دولت روحانی، برخی از اعضای دولت اعلام کردند که اشخاص و گروههایی در گذشته از دامن زدن به تحریم ها نفع برده اند.
XS
SM
MD
LG