لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۰

اختلاف حسن روحانی با عزت الله ضرغامی بر سر مجری


سونیا پوریامین و کاظم روحانی نژاد، دو مجری مصاحبه تلویزیونی با حسن روحانی.
سونیا پوریامین و کاظم روحانی نژاد، دو مجری مصاحبه تلویزیونی با حسن روحانی.
مصاحبه زنده تلویزیونی روز چهارشنبه حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران با صدا و سیمای جمهوری اسلامی پس از گذشت بیش از یک ساعت با تاخیر پخش شد.

پیش از این گفته شده بود که مصاحبه زنده حسن روحانی پس از اخبار ساعت ۹ شب آغاز می شود.

سایت های خبری در ایران علت تاخیر در پخش مصاحبه را اختلاف حسن روحانی با عزت الله ضرغامی، رئیس صدا و سیما بر سر انتخاب مجری برنامه عنوان کرده اند.

حسن روحانی در آغاز مصاحبه، با اشاره به تاخیر در انجام مصاحبه، به سونیا پوریامین، یکی از مجریان گفت: «خوشحالم که با این تأخیر شما را در این برنامه داریم.» مجری دیگر کاظم روحانی نژاد بود.

بر اساس گزارش های رسانه ای، نظر ریاست جمهوری این بود که مجری برنامه سونیا پوریامین باشد اما رئیس صدا و سیما بر حضور کاظم روحانی نژاد اصرار کرده است.

پیش از مصاحبه، خبرگزاری جمهوری اسلامی رئیس صدا و سیما را به ممانعت از انجام این مصاحبه تلویزیونی متهم کرد.

پس از این مصاحبه، عزت الله ضرغامی با ارسال نامه ای به ابراهیم رئیسی، رئیس «شورای نظارت بر سازمان صداوسیما» خواستار آن شده است که در مورد انتخاب مجری توسط روسای قوا و «امتناع از پذیرش وظیفه قانونی و حرفه‌ای رسانه ملی» اظهار نظر کند.

ابراهیم رئیسی همچنین معاون اول قوه قضاییه است.

خبرگزاری فارس به نقل از جواد متین، مدیر حوزه ریاست شورای نظارت بر سازمان صداوسیما نوشته است که این شورا روز شنبه برای رسیدگی به نامه عزت الله ضرغامی تشکیل جلسه می دهد.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی از سوی اصلاح طلبان متهم است که با دریافت بودجه عمومی، این رسانه را تنها در اختیار گروه های محافظه کار قرار داده است. در جریان اعتراضات خیابانی به نتیجه انتخابات ۱۳۸۸ نیز صدا و سیما تحت ریاست عزت الله غرضامی متهم شد که فضایی برای بیان نظرات معترضان فراهم نکرد.

رئیس سازمان صدا و سیما توسط آیت الله خامنه ای تعیین می شود.
XS
SM
MD
LG