لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۲

روحانی: ثابت می کنیم برنامه هسته ای انحراف ندارد


رییس جمهوری ایران روز یکشنبه گفت که ایران به دنیا ثابت خواهد کرد که برنامه هسته ای اش، قانونی و بدون انحراف از چارچوب های بین المللی است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، حسن روحانی در مراسم بهره‌برداری از دستاوردهای سازمان انرژی اتمی در حوزه سلامت گفت: «یک بار دیگر به دنیا می‌گوییم فناوری هسته‌ای ما صلح‌آمیز است» و در ادامه تاکید کرد ایران زیر بار آنچه که او «آپارتاید علمی و هسته‌ای» خواند، نمی رود.

او با تاکید بر این که ایران به دنبال انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای بوده و خواهد بود، گفت: «ما همه ملت‌ها را در برابر قوانین بین‌الملل یکسان می‌دانیم و ملت ایران زیر بار تضعیف نرفته و نخواهد رفت اما همچنان تاکید می‌کنیم که هیچگاه کار غیرقانونی را دنبال نمی‌کنیم.»

کشورهای غربی ایران را متهم کردند که برنامه هسته ای را برای مقاصد نظامی دنبال میکند. این کشورها برخی از پنهانکاری های ایران را که آژانس بین المللی انرژی اتمی بر آن صحه گذاشته است از دلایل احتمال نظامی بودن این برنامه دانستند. ایران همواره این اتهام را رد کرده است.

ایران و گروه ۱+۵ سال گذشته توافق کردند که ایران طی یک برنامه ۶ ماهه برنامه هسته ای خود را محدود کند و صلح آمیز بودن آن را به اثبات برساند؛ در مقابل این قدرت های جهانی نیز بخشی از تحریم های اعمال شده علیه ایران را کاهش دهند.

روحانی روز یکشنبه همچنین تاکید کرد کرد که ایران همه فعالیت‌های علمی و کارهای قانونی را ادامه خواهد داد.
XS
SM
MD
LG