لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۲

نشست عوامل «فیلم من روحانی هستم» با رسانه های گزینش شده


عوامل تهیه و توزیع مستند «من روحانی هستم»، در حضور خبرنگاران رسانه هایی که از قبل گزینش شده بودند، توضیحاتی درباره این فیلم ارائه کردند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، شنبه ۲۰ اردیبهشت قرار بود عوامل تهیه و توزیع مستند «من روحانی هستم» در محل خبرگزاری «نسیم» درباره این مستند، به سوالات خبرنگاران پاسخ دهند، اما از حضور خبرنگار «ایسنا» برای ورود به این جلسه ممانعت شد.

پس از آن، خبرنگار روزنامه «اعتماد» نیز نتوانست به این نشست راه پیدا کند. سرانجام مشخص شد که لیست خبرگزاری ها، سایت‌های خبری و روزنامه های دعوت شده به این نشست به صورت گزینشی تهیه شده است.

روزنامه‌های کیهان، جوان، وطن امروز، رسالت، جام جم، خبرگزاری‌های تسنیم، فارس، مهر واحد مرکزی خبر و سایت‌های خبری دانشجو، جهان نیوز، خبرنامه دانشجویان و مشرق دعوت شد‌گان به این نشست بودند.

وقتی خبرنگارانی که برای حضورشان در این نشست هماهنگی نشده بود، خواستار توضیح مسئولان خبرگزاری نسیم شدند، یکی از مسئولان این خبرگزاری به جمع آنها آمد و گفت:‌«ما با عوامل فیلم به توافق رسیدیم که تنها خبرنگاران برخی رسانه‌ها به این نشست دعوت شوند و گزینشی رفتار نشده است».
یکی از دبیران این مجموعه نیز گفت: «ترجیح داده شد رسانه‌هایی که با ما اشتراک نظر دارند، دعوت شوند».

نکته جالب توجه این بود که عکاسان هیچ رسانه‌ای، حتی رسانه‌های دعوت شده به نشست نیز نتوانستند وارد جلسه شوند.

طبق گفته سردبیر نسیم، «جلالی» مسئول سفیر فیلم، خانم «حقی» و «صیادی» از گروه شفق و «نیکی‌ملکی» از شبکه اجتماعی افسران میهمانان این نشست بوده‌اند.

انتشار و نمایش فیلم من روحانی هستم، که به زندگی سیاسی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران می پردازد، طی یک ماه گذشته خبرساز شد. منتقدان این فیلم معتقدند که بخش هایی از فیلم خلاف واقعیت است. از جمله علی لاریجانی رئیس مجلس ایران که گفت: «مسببان و عوامل توزیع این سی دی حتی به تاریخ هم دروغ می‌گویند».
XS
SM
MD
LG