لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۰

دفاع حسن روحانی از سیاست خارجی دولت


حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران از سیاست خارجی دولت خود دفاع کرد و گفت دیپلماسی دولت او در پرونده اتمی روند فزاینده تحریم ها علیه ایران را متوقف کرده و افکار عمومی جهان را به سمت خود جلب کرده است.
حسن روحانی روز یکشنبه در جلسه هیات وزیران گفت سیاست خارجی ایران در «تعامل سازنده» با جهان است و «می رود تا قدم به قدم با تثبیت حقوق حقه هسته ای، موانع پیشرفت را هم از سر راه ملت بردارد.»

حسن روحانی همچنین گفت اسرائیل «در انزوا» قرار گرفته و قصد دارد «فرایند تفاهم و تعامل را تخریب کند.»

رئیس جمهوری ایران گفت: «هر زمان نظام اسلامی به توفیقی در صحنه سیاسی جهان نزدیک می شده است، صهیونیست ها دست به خرابکاری و حادثه سازی در داخل یا خارج می زده اند.»

سخنان حسن روحانی در دفاع از عملکرد وزارت امورخارجه در پرونده اتمی در حالی صورت می گیرد که روزنامه کیهان انتقادات شدید و پیوسته ای را به تیم مذاکره کننده ایران با قدرت های جهانی و همچنین شخص جواد ظریف، وزیر امورخارجه وارد می کند.

حسن روحانی شرایط کنونی را «حساس» خواند و گفت مردم «مراقب هستند تا دشمن با حادثه سازی در روند حراست از حقوق مسلم مردم خرابکاری نکند و برای انحراف افکار عموی جنجال جدیدی نیافریند.»
گروه های نزدیک به محافظه کاران پس از بازگشت حسن روحانی از نیویورک و گفتگوی تلفنی تاریخی او با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در فرودگاه به خودروی او حمله کردند.

حسین الله اکرم «رئیس شورای هماهنگی حزب‌الله» از گروه های مخالف اصلاح طلبان گفته است از اعتراض صورت گرفته به حسن روحانی در فرودگاه دفاع می کند.

در روزهای اخیر همچنین انتقادات گسترده ای از سوی محافظه کاران به تصمیم دولت برای نظر سنجی از مردم در مورد سیاست خارجی ایران مطرح شده است.
XS
SM
MD
LG