لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۹

حضور فعال امریکاییان عرب تبار در انتخابات عمومی ۲۰۱۲


حضور فعال امریکاییان عرب تبار در انتخابات عمومی ۲۰۱۲
حضور فعال امریکاییان عرب تبار در انتخابات عمومی ۲۰۱۲

امریکاییان عرب تبار می گویند احساس می کنند از زمان وقایع یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ از صحنه سیاسی کشور کنار گذاشته شده اند. در انتخابات امسال، تعدادی از رهبران جامعه امریکاییان عرب تبار، به تایید ران پال نامزد جمهوریخواه برخاسته اند و امیدوارند این اقدام بتواند ۳ میلیون امریکایی عرب تبار را به صحنه سیاسی کشور باز گرداند.

اوسامه سیبلانی، یکی از رهبران جامعه عرب تبار امریکا و ناشر یکی از مهمترین روزنامه های این جامعه در امریکا به نام The Arab- American News در این باره می گوید: ما بر این باوریم که آقای پال معنا، درایت و صداقت به مبارزات انتخاباتی می بخشد.

آقای سیبلانی هنگام سخنرانی برای جمعیتی از طرفداران پال گفت روزنامه او نماینده ایالت تکزاس در کنگره را برای ریاست جمهوری تایید کرده است: او یگانه نامزد این انتخابات است که ما را بهم نزدیک می کند، در حالی که دیگران ما را از هم جدا می سازند.

روزنامه سیبلانی در میشیگان منتشر می شود ولی در میان امریکاییان عرب تبار در سراسر کشور نفوذ دارد. او این سخنان را در گردهمایی اتحادیه دانشجویان عرب دانشگاه میشیگان در دیربورن (شهری با یکی از بالاترین شمار امریکاییان عرب تبار) ایراد کرد. رهبران جامعه امریکایی – عرب می گویند در سالهای اخیر احزاب جمهوریخواه و دمکرات با جامعه آنها مانند یک مزاحم رفتار کرده اند. اما اوسامه سیبلانی بر این باور است که ران پال چنین نیست: در رقابت برای ریاست جمهوری، ران پال تنها کسی است که به راستی تلاش کرده است به جامعه امریکایی – عرب نزدیک شود. ما هیجان زیادی در مورد این کمپین در جامعه می بینیم.

دیگر گروههای امریکایی – عرب نیز ران پال را – بیشتر به دلیل موضع او در آزادیهای مدنی و سیاست خارجی – تایید کرده اند.

پال قول داده است قدرت دولت را برای شنود ارتباطات مردم خودش محدود کند و می خواهد به سرعت به جنگ در افغانستان پایان داده شود: آنچه ما اینک نیاز داریم یک سیاست خارجی است که بر عدم مداخله استوار باشد، به کارهای خودمان بپردازیم، از قانون اساسی اطاعت کنیم و توصیه بنیان گذاران امریکا را بشنویم که حرف زدن با مردم از جنگیدن با آنها به مراتب بهتر است.

این سیاستها در گردهمایی امریکاییان عرب تبار در دیربورن انعکاس داشت: یکی از حاضران گفت: فکر می کنم جنگ باید فورا متوقف بشه، و ران پال تنها نامزدی است که قادر به انجام این کار است.

یکی دیگر از حاضران گفت: پیام او برای امریکاییان عرب تبار جذاب است، زیرا از امریکا طرفداری می کنه، نه از اسراییل یا صهیونیستها.

دست کم ۳ میلیون امریکایی عرب تبار در ایالتهای مختلف امریکا زندگی می کنند، که اگر چه برای داشتن یک نماینده کافی نیست، اما می توانند بر انتخابات تاثیر بگذارند.

رهبران جامعه امریکایی – عرب می گویند نزدیک یک میلیون عرب تبار در مناطقی که از نظر سیاسی مهم هستند بسر می برند، از جمله کالیفرنیا، نیویورک و نیوجرسی که انتخابات مقدماتی هنوز در آنها برگزار نشده است.

اوسامه سیبلانی می گوید تایید روزنامه او از ران پال به این معنا است که به احزاب جمهوریخواه و دمکرات گوشزد شود آنها نمی توانند رای دهندگان عرب تبار را نادیده بگیرند: می دانید، سیاست، بازی عجیبی است. باید آن را بلد باشید. ما نمی توانیم همچنان در حاشیه بمانیم یا بترسیم، ما مرعوب نخواهیم شد. می توانیم هر طور شده راه خود را به داخل احزاب پیدا کنیم، زیرا قادر هستیم آنها را مجازات کنیم با پاداش بدهیم.

وی افزود: به آنچه گفتم معتقدم. ما نیاز داریم به دکتر پال رای بدهیم و از نظر مالی کمک کنیم.

گروههای امریکایی – عرب می گویند آنها قصد دارند اعضای خود را به حمایت از ران پال تا تشکیل کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه تشویق کنند. و اگر چه انتظار ندارند پال موفق شود نامزدی حزب را برای ریاست جمهوری بدست آورد، اما از راه تایید او امیدوار هستند هردو حزب سیاسی صدای آنها را بشوند.

XS
SM
MD
LG