لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۳

انتشار فيلم سخنرانی خصوصی ميت رامنی


انتشار فيلمی از يک سخنرانی خصوصی ميت رامنی، نامزد رياست جمهوری آمريکا از حزب جمهوريخواه، برای وی دردسرساز شده است. منتقدان رامنی می گويند او در سخنان خود به نيمی از مردم آمريکا بی احترامی کرده است.

اين ويديو که مخفيانه با دوربين آماتور گرفته شده برای ميت رامنی دردسر آفريده است. در ويديو ميت رامنی که در يک جلسه جمع آوری کمک مالی در برابر طرفدارانش سخنرانی می کند می گويد نزديک به ۴۷ درصد از آمريکايی ها که به اوباما رای خواهند داد ماليات نمی دهند، به کمک های دولتی وابسته اند و زندگی باری به هر جهت دارند.

۴۷ درصد مورد اشاره ميت رامنی، آمريکايی هايی هستند که به علت درآمد کم از پرداخت ماليات معافند.

منتقدان رامنی می گويند وی با اين سخنان به نيمی از آمريکايی ها توهين کرده است.

در واکنش به اين انتقادها، روز دوشنبه رامنی در برابر خبرنگاران حاضر شد و پذيرفت نحوه ادای نظراتش نامناسب بوده است.

آقای رامنی گفت: بگذاريد اينطور بگويم که اظهارات به خوبی بيان نشد. در پاسخ به يک سوال نظرم را در لحظه بيان کردم. مطمئنا در شرايطی ديگر می توانستم اين نظرات را روشن تر و موثرتر بيان کنم.

دمکرات ها می گويند رييس جمهور آمريکا رهبر همه آمريکايی هاست و ميت رامنی با بی مسئوليت قلمداد کردن نزديک به ۴۷ درصد آمريکايی ها، از نيمی از مردم کشور فاصله گرفته است. مدير ستاد انتخاباتی باراک اوباما در بيانيه ای گفت: بهت آور است که نامزد رياست جمهوری آمريکا پشت درهای بسته و در برابر حاميان ثروتمندش به نيمی از آمريکايی ها توهين می کند.

ميت رامنی اما می گويد سخنان وی بد تعبير شده و او در مقام رييس جمهور، به فکر پيشرفت تمامی آمريکايی ها خواهد بود.

آقای رامنی افزود: سياست باراک اوباما برای کسانی که ماليات نمی دهند جذاب است. واقعيت آنست که بحث های من در خصوص کاهش ماليات برای اين عده کمتر جذابيت خواهد داشت. اين بحث مربوط به روند سياسی برای پيروزی در انتخابات است ولی البته من می خواهم به همه آمريکايی ها کمک کنم. همه آمريکايی ها آينده ای روشن و پربار خواهند داشت و به نظر من روش پرزيدنت اوباما کارآمد نبوده است.

دموکرات ها همواره ميت رامنی را متهم کرده اند که سياست هايش به نفع ثروتمندان است و وی ارتباطی با مردم عادی آمريکايی ندارد. انتشار سخنرانی خصوصی ميت رامنی به اين انتقادها دامن زده است. اما جمهوريخواهان می گويند سياست های اقتصادی رامنی به کارآفرينی و نهايتا بهبود وضعيت طبقه فقير و متوسط آمريکا خواهد انجاميد.
XS
SM
MD
LG