لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۵

رامنی به رقابت با پرزيدنت اوباما نزديک می شود


رامنی به رقابت با پرزيدنت اوباما نزديک می شود
رامنی به رقابت با پرزيدنت اوباما نزديک می شود

ميت رامنی، فرماندار سابق ايالت ماساچوست، نامزد حزب جمهوريخواه برای رياست جمهوری، در آستانه نامزد شدن از سوی حزب خود قرار گرفته تا در انتخابات ماه نوامبر با باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، به رقابت بپردازد.

روز سه شنبه رامنی به پيروزی چشمگير در انتخابات مقدماتی حزب جمهوريخواه در ايالت مريلند و شهر واشنگتن پايتخت آمريکا، دست يافت. در ويسکانسين نيز به رغم کمپين شديد سنتوروم در آن ايالت، رامنی گرچه با فاصله آراء کمتر، اما، پيروز انتخابات در ويسکانسين بود.

با پيروزی های روز سه شنبه، رامنی گامی ديگر به داشتن تعداد مورد نياز رأی نمايندگان برای نامزدی حزب جمهوريخواه آمريکا در انتخابات ماه نوامبر، نزديک تر شد.

رقابت رامنی با آقای اوباما از هم اکنون آغاز شده است. آقای رامنی با هدف گرفتن برنامه اقتصادی باراک اوباما گفت که در جامعه دولت محور اوباما، اقتصاد محکوم است که کمتر امکان تحرک بيابد. پيشتر در روز سه شنبه آقای اوباما نيز برنامه بودجه جمهوريخواهان را که مورد حمايت ميت رامنی است، بعنوان ديدگاهی راديکال برای کشور، رد کرد.

با وجوديکه رامنی حمايت جمهوريخواهانی نظير جرج اچ دبليو بوش، رييس جمهوری اسبق آمريکا را کسب کرده است، بنظر نميرسد هنوز ريک سنتوروم، نوت گينگريج، و ران پال، رقبای وی در انتخابات مقدماتی، آماده باشند از رقابت ها کنار بروند.

ريک سنتوروم، رقيب اصلی رامنی، سناتور سابق ايالت پنسيلوانيا، می گويد، به رغم پيشگام بودن رامنی، تصميم دارد به رقابت خود ادامه دهد و به رأی ايالت پنسيلوانيا در اواخر ماه جاری ميلادی، چشم دوخته است.

XS
SM
MD
LG