لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۱۵

در کاخ سفید چه می گذرد؟


در کاخ سفید چه می گذرد؟
در کاخ سفید چه می گذرد؟

کاندیداهای جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا شب گذشته در یک مناظره تلویزیونی در ایالت میشیگان شرکت کردند و هر چند که این مناظره یک سال پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انجام شد، با این همه نقش مهمی در انتخاب کاندیدای حزب جمهوری خواه برای ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده خواهد داشت.

این مناظره تلویزیونی ۲ ماه پیش از آن صورت گرفت که نخستین راًی گیری ایالت به ایالت یا انتخابات مقدماتی برای کسی که بتواند با باراک اوباما رئیس جمهوری فعلی و کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده روبرو شود، انجام خواهد گرفت.

میت رامنی فرماندار پیشین ایالت ماساچوست که در نظر خواهی سراسری از سایر رقبای خود از حزب جمهوری خواه پیشی گرفته است، در مناظره ۴ شنبه شب با حمله به سیاست رئیس جمهوری گفت که آمریکا ( در حال حاضر) رئیس جمهوری و دولتی دارد که به بازرگانی و کسب و کار علاقه ای ندارند. اشاره آقای رامنی به افزایش وضع قوانین و مقررات جدیدی برای صاحبان کسب و کار بود که جمهوری خواهان آن را سبب پیش گیری از شکوفائی کسب و کار مردم دانسته اند.

در مناظره شب گذشته جمهوری خواهان، هر 7 کاندیدای جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا شرکت داشتند.

میت رامنی نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا که در نظرسنجی های سراسری اخیر شانه به شانه باراک اوباما رئیس جمهوری فعلی آمریکا گام بر میدارد، در مناظره شب گذشته پس از متهم کردن باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در برخورد ساده با ایران گفت که " در صورت رسیدن به ریاست جمهوری آمریکا خود را برای جنگ با جمهوری اسلامی ایران آماده خواهد کرد".

وی در مورد ایران در مقاله ای در وال استریت جورنال می گوید که از دیپلوماسی آمریکا با همکاری متحدان خود با استفاده از یک گزینه واقعی و معتبر نظامی یک مجموعه جنگی را به خلیج فارس اعزام خواهد کرد و به اسرائیل نیز کمک خواهد کرد.

میت رامنی همچنین می گوید این اقدامات پیام محکمی نیز به ایران خواهد فرستاد، پیامی در این مورد که آمریکا هرگز اجازه نخواهد داد ایران دارای بمب اتمی بشود.

ایران مرتبا می گوید که برنامه اتمی اش صلح آمیز است.

XS
SM
MD
LG