لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۷

یک گروه آنارشیست مسوولیت بمگذاری ها در رم را بر عهده گرفت


ماموران آتش نشانی و پلیس در سفارت سوییس واقع در شهر رم - ۲۳ دسامبر ۲۰۱۰
ماموران آتش نشانی و پلیس در سفارت سوییس واقع در شهر رم - ۲۳ دسامبر ۲۰۱۰

یک گروه آنارشیست مسوولیت بمب های پستی روز پنجشنبه در سفارتخانه های سوییس و شیلی در شهر رم پایتخت ایتالیا را بر عهده گرفت. در این بمبگذاری ها دو نفر مجروح شدند. خبرگزاری ایتالیایی آنسا گزارش داده است که پلیس یادداشتی را در یکی از محل های انفجار پیدا کرده است که در آن یک گروه آنارشیست مسوولیت این حملات را برعهده گرفته است.

آنسا هویت این گروه را «فدراسیون غیر رسمی آنارشی» معرفی کرده است. در این یادداشت آمده است که این گروه تصمیم دارد صدای خود را با «کلمات و اقدامات» به گوش دیگران برساند. مقامات ایتالیایی هنوز این گزارش را تایید نکرده اند.

روبرتو مارونی، وزیر کشور ایتالیا پیشتر اعلام کرده بود که بمبگذاری ها احتمالا با گروه های آنارشیست به گفته ی او، «بسیار خشن» که در اسپانیا و یونان نیز حضور دارند مرتبط است.

فرانکو فراتینی، وزیر امورخارجه ایتالیا حملات روز پنجشنبه را محکوم کرد. بمبگذاری های رم، با موج بمبگذاری های پستی در ماه گذشته میلادی در یونان که رهبران اروپای غربی و سفارتخانه ها را هدف قرار گرفته بود شبیه است. در آن حملات یک تن مجروح شد.

انفجار های روز پنجشنبه در حالی صورت می گیرد که در اروپا نگرانی ها از احتمال حملات در فصل تعطیلات گسترش یافته است. این نگرانی ها به دنبال حمله انتحاری اخیر در استکهلم و بازداشت ۱۲ متهم در این رابطه در بریتانیا شدت گرفته است.

XS
SM
MD
LG