لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۹

بحران برای مجله «رولینگ استون»؛ مجله مشهور فروخته می‌شود


از کمدین (جان اولیور) تا بازیگر (امیلیا کلارک) و سیاستمدار (جاستین ترودو) روی صفحه اول این مجله قرار گرفته اند.
از کمدین (جان اولیور) تا بازیگر (امیلیا کلارک) و سیاستمدار (جاستین ترودو) روی صفحه اول این مجله قرار گرفته اند.

«جان ونر» یکی از بنیانگذاران مجله مشهور «رولینگ استون» سهام اکثریت خود را در بازار بورس به فروش می گذارد تا کنترل نشریه راکه از اواخر سال های ۱۹۶۰ واگذار کند، مجله ای که به انجیل فرهنگ پاپ موسوم است.

رولینگ استون، مجله‌ای آمریکایی است که به موسیقی، سیاست و موضوعات عامه پسند می‌پردازد و هر دو هفته یک‌بار منتشر می‌شود.

این مجله آهنگ های سال، برترین ترانه ها و اخبار هنری را منتشر می کند و از سال ۱۹۶۷ انتشار آن در سانفرانسیسکو توسط جان ونر و رالف گلیسون آغاز شد.

مجله رولینگ استون که به تهیه و چاپ گزارش های دقیق و معتبر در زمینه موسیقی، سیاسی و فرهنگی شهرت دارد، از آخرین نشریاتی است که پس از سالها انتشار، حال، دچار کمبود آگهی و بحران مدیریت شد، این نشریه به تازگی چاپ کاغذی خود را تعطیل کرد و تنها به روایت اینترنتی بسنده کرد.

رقبای دیگر نشریه رولینگ استون، از جمله ویلیج ویس در نیویورک آلترناتیو هفتگی، نسخه چاپی خود را ماه گذشته تعطیل کرده بودند.

«جان ونر» در سپتامبر ۲۰۱۶ نیز ۴۹ درصد از سهام رولینگ استون را به یک سرمایه گذار سنگاپوری فروخت و ابتدای امسال نیز «ورنر مدیا» مجله «منز جورنال » و «یو. اس. مدیا» را به کمپانی «آمریکن مدیا» فروخت.

«رولپنگ استون» در سال های ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ با چاپ مقالات و پژوهش های عمیق و روشنگرانه موفقیت فراوان یافت. از جمله گزارش ۱۱ هزار کلمه ای سال ۱۹۷۴ در مورد «پاتریسیا هرست» میلیاردر؛ فردی که ربوده شد، مدتها گروگان تروریست ها بود ، بالاخره خود به یک چریک چپ گرای تندرو تبدیل شد.

یکی دیگر از کارهای درخشان این مجله، مصاحبه و مقاله در مورد ژنرال «استانلی مک کریستال» در سال ۲۰۱۰ بود. این ژنرال حرف هایی علیه باراک اوباما رئیس جمهوری وقت آمریکا زد که در نهایت منجر شد این ژنرال از مقام خود کناره گیری کند.

اما یکی از آخرین تلاش های این مجله برای روزنامه نگاری افشاگرانه تجربه موفقی نبود. «رولینگ استون» در مورد قضیه یک تجاوز جنسی دسته جمعی در دانشگاه ویرجینیا در سال ۲۰۱۴ نوشت اما بعد از تحقیق پلیس مشخص شد که این ماجرا واقعی نبود و ضربه بزرگی به این نشریه وارد شد و رولینگ استون مجبور به پرداخت غرامت سنگینی شد

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG