لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۱

روحانی: نمی توان به زور و شلاق مردم را به بهشت برد


در حالیکه پلیس ایران بر تداوم طرحی به منظور مبارز با بدحجابی تاکید میکند، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز شنبه گفت: «این قدر در زندگی مردم مداخله نکنیم، نمی‌توان به زور و شلاق مردم را به بهشت برد.»

روحانی روز شنبه در همایشی در تهران با تاکید بر این که نباید مردم را بیهوده و بدون جهت نگران کرد و باید بگذاریم مردم راحت باشند، گفت: «اینقدر در زندگی مردم مداخله نکنیم، ولو به خاطر دلسوزی؛ بگذاریم مردم خودشان راه بهشت را انتخاب کنند، نمی‌توان با زور و شلاق مردم را به بهشت برد. همه باید کاری کنیم که آرامش در جامعه حاکم باشد.»

طی ماههای گذشته اختلاف هایی بین دولت و نهادهای قضایی ایران درباره محدوده آزادی های فردی و اجتماعی وجود داشته است. یکی از این اختلافات به محدود کردن فضاهای مجازی و فیلتر کردن شبکه های اجتماعی باز میگشت. در حالیکه روحانی از شهروندان خواسته بود در شبکه های اجتماعی فعال تر شوند و دستور لغو فیلترینگ نرم افزار وتس اپ را صادر کرد، رئیس قوه قضاییه به او به طور غیرمستقیم انتقاد کرد.

رئیس جمهوری ایران در همایشی اعلام کرده بود که وجود ویدئو و ماهواره تاثیر در ایمان مردم نگذاشت و حالا نیز اینترنت ایمان مردم را بر باد نمی دهد، «باید به مردم اعتماد کرد.» صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه ایران اما در مقابل بدون اشاره به روحانی گفت: « کسانی که مسموم بودن فضاهای مجازی را قبول ندارند، معلوم است این فضا را نمی‌شناسند.»

روحانی همچنین پس از دستگیری گروهی از جوانان در تهران به اتهام انتشار کلیپ رقص «هپی»، در توییتر خود نوشت: «شادی حق مردم ماست، ما نباید در مورد رفتارهای ناشی از شادی سختگیر باشیم.»
XS
SM
MD
LG