لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۸

نماینده رئیس‌جمهوری آمریکا در جلسه محاکمه خواننده آمریکایی در سوئد حاضر شد


رابرت اوبراین، نماینده ویژه ریاست جمهوری ایالات متحده در امور گروگان های آمریکایی در خارج از کشور از سوی پرزیدنت دونالد ترامپ به سوئد رفته است تا از نزدیک روند محاکمه «ایسپ راکی» خواننده محبوب موسیقی رپ را بررسی کند. او روز سه شنبه در جلسه دادگاه حاضر شد و با دقت شاهد مراحل دادرسی بود.

«راکیم میرس» ۳۰ ساله مشهور به «اِی‌سَپ راکی» (A$AP Rocky)‌ از ستاره های بزرگ موسیقی هیپ هاپ آمریکا است که طرفداران زیادی در جهان دارد. او که برای اجرای چند برنامه و گردش به سوئد رفته است، سوم ژوئیه در جریان نزاعی خیابانی جوانی را مضروب کرد.

ایسپ راکی مدعی است که شروع کننده درگیری نبوده و فقط از خود دفاع کرده است. او روز سه شنبه در نخستین جلسه دادگاه در شهر استکلهم، با تکذیب اتهامات وارده خود را بیگناه دانست.

شاکی نوزده ساله پرونده که منابع خبری او را «مصطفی جعفری» معرفی‌ کردند، در جلسه دادگاه به زبان فارسی صحبت کرد و اظهاراتش از طریق مترجم برای حاضرین بیان شد. او گفت که ایسپ راکی، دوستان او، و محافظش بدون دلیل خاصی با او درگیر شدند و تا سرحد مرگ کتکش زدند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، هفته گذشته در تماس تلفنی با نخست وزیر سوئد، آمادگی خود را برای کمک به این شهروند آمریکایی اعلام کرد.

در روزهای اخیر بسیاری از هنرمندان و چهره های مشهور آمریکایی ضمن حمایت از ایسپ راکی، خواستار مداخله دونالد ترامپ برای بررسی وضعیت این خواننده به گفته آنها بیگناه شدند.

ایسپ راکی در صورت محکومیت علاوه بر پرداخت جریمه نقدی، دو سال نیز زندانی می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG