لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۵۶

رابین ویلیامز کمدین معروف آمریکایی درگذشت


از چپ به راست: مت دیمون، رابین ویلیامز و بن افلک برندگان اسکار سال ۱۳۷۷ برای فیلم ویل هانتینگ خوب.
از چپ به راست: مت دیمون، رابین ویلیامز و بن افلک برندگان اسکار سال ۱۳۷۷ برای فیلم ویل هانتینگ خوب.

پیکر بیجان رابین ویلیامز، هنرپیشه و کمدین آمریکایی برنده جایزه اسکار، روز دوشنبه در آپارتمانش در کالیفرنیا پیدا شد. پلیس منطقه مارین در شمال کالیفرنیا می گوید به نظر می رسد وی خودکشی کرده باشد.

رابین ویلیامز هنگام مرگ ۶۳ سال داشت.

پزشک قانونی مظنون است که مرگ آقای روبین در اثر خفگی روی داده، ولی تحقیقات پیرامون مرگ وی هنوز در جریان است.

سوزان اشنایدر، همسر ویلیام روبین در بیانیه ای اظهار داشت: «صبح امروز من، همسر و بهترین دوستم را از دادم، و دنیا یکی از محبوبترین هنرمندان و زیباترین انسان ها را از دست داد. این واقعه قلب مرا شکست.»

رابین ویلیامز برای بازی در نقش یک درمانگر با احساسات پدرانه در فیلم «ویل هانتینگ خوب» محصول سال ۱۹۹۷ (۱۳۷۶) جایزه اسکار را دریافت کرده بود. مارا باکساوم، مسئول تبلیغات او گفته وی اخیراً گرفتار افسردگی شدید شده بود.

آقای ویلیام سبک هنری خاص خود را که شخصیتی عصبانی و تندخو بود برای اولین بار در اواخر دهه هفتاد میلادی در سریال «مورک و میندی» ارائه کرد. وی در گذشته با اعتیاد دست و پنجه نرم کرده بود و ماه گذشته را در مرکز بازپروری ایالت مینه سوتا گذرانده بود تا بتواند به دور از اعتیاد زندگی کند.

نماینده های آقای ویلیامز در آن موقع گفتند او مواد مخدر یا مشروبات الکلی مصرف نمی کند ولی بعد از مدتی کار در ساعات طولانی برای کمک به تمرکز و کارکرد بهتر، به آن مرکز فرستاده شده است.

دفتر پلیس منطقه مارین گفته حدود ظهر یک تلفن اورژانس دریافت کرده که خبر می داد آقای ویلیامز در خانه اش نزدیک تیبرتون در شمال شهر سن فرانسیسکو از هوش رفته و نفس نمی کشد.

استیو مارتین کمدین معروف آمریکایی و دوست رابین ویلیامز در یک توئیت نوشت: «خبر فقدان رابین ویلیامز تکان دهنده بود. او انسانی کامل و بی نقص، دوست داشتنی و قابل احترام، با استعداد، همراهی فعال و یک انسان اصیل بود.»

رابین ویلیامز در شروع برنامه تلویزیونی مورک و میندی استندآپ کمدین بود. وی بعدها به دنیای سینما راه یافت و در فیلم های متعددی ایفای نقش کرد که از آن میان می توان به «ویل هانتینگ خوب»، «خانم داوتفایر»، «صبح به خیر ویتنام» و «انجمن شاعران مرده» اشاره کرد. آقای ویلیامز سال گذشته با سریال کمدی «دیوانه ها» به تلویزیون برگشت و در این مجموعه با سارا میشل گلار همبازی بود.

XS
SM
MD
LG