لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۵

رابرت مالی در امارات متحده عربی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفت‌وگو کرد


رابرت مالی، عکس از آرشیو
رابرت مالی، عکس از آرشیو

رابرت مالی، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در جریان سفر به امارات متحده عربی در مورد چالش‌های امنیتی منطقه، از جمله فعالیت‌های هسته‌ای ایران، گفت‌وگو کرد.

سفارت آمریکا در امارات متحده عربی روز دوشنبه ۲۶ مهر در پیامی در توئیتر اعلام کرد رابرت مالی و دنیل بنایم، قائم مقام دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور شبه‌جزیره عربستان (جزیره العرب) در اداره خاور نزدیک، با طحنون بن‌ زاید آل نهیان، مشاور امنیت ملی، و انور قرقاش، مشاور سیاست خارجی امارات متحده عربی، «جلسات خوبی» داشتند.

در این توئیت آمده است که آنها در مورد «تعهدات مشترک‌مان نسبت به راه‌حل‌های دیپلماتیک برای چالش‌های امنیتی منطقه، از جمله فعالیت‌های هسته‌ای ایران» گفت‌وگو کردند.

به گزارش رویترز جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، که روز دوشنبه نسبت به گفت‌و‌گوی دیپلمات‌های این اتحادیه و ایران در بروکسل ابراز امیدواری کرده بود، شامگاه دوشنبه گفت که هیچ برنامه‌ای برای این دیدار در کار نیست و قطعا دیداری در روز پنجشنبه آینده برگزار نخواهد شد.

ایران و آمریکا تا پیش از توقف مذاکرات در خرداد ماه، شش دور مذاکره غیرمستقیم با هماهنگی اتحادیه اروپا و حضور دیگر اعضای برجام برای بازگشت دو طرف به پیروی کامل از این توافق داشته‌اند، اما تاریخ دور هفتم مشخص نیست.

XS
SM
MD
LG