لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۰

استقبال جهانی از برگزاری نمایشگاه هنری ریو


در حالی که ریودوژانیرو میزبان رقابت های المپیک سال ٢٠١٦ خواهد بود، گالری های هنری سراسر جهان آثار خود را در «آرت ریو» (ArtRio) در نمایشگاه هنری ریو دو ژانیرو به نمایش گذاشته اند.

این نمایشگاه که برای دومین سال متوالی برگزار می شود، روز پنج شنبه (١٣ سپتامبر) به طور رسمی افتتاح شد.

بیش از هزار اثر هنری هنرمندان برزیلی و خارجی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده اند. نمایش آثار هنرمندانی همچون سالوادور دالی، پابلو پیکاسو و اندی وارهول از آن جمله اند.

آثار هنری معاصر هنرمندانی نه چندان مشهور نیز در کنار هنر نقاشان و مجسمه سازان سرشناس نمایش داده شده اند.

برندا والانسی، مسئول برگزاری نمایشگاه «آرت ریو» می گوید بسیار تحت تاثیر استقبال گالری های سراسر جهان برای نمایش آثارشان در این نمایشگاه قرار گرفته و شگفت زده شده است.

او می گوید « من تصور نمی کردم که تا سال ٢٠١٦ و تا زمان برگزاری المپیک، نمایشگاه میزبان گالری هایی با این سطح و آثار هنری با چنین کیفیت بالا باشد».

گردآوری آثار هنری همواره حوزه مانور تعداد بسیار اندکی از نخبگان سرشناس و ثروتمند علاقه مند به هنر و حاکم بر برزیل بوده ست، اما طبقه متوسط ریودوژانیرو هم اکنون متحول شده است و در این عرصه سرمایه گذاری می کند و دلالان بین المللی نیز برای کسب سهمی از این بازار سودآور و پرمنفعت به جنب و جوش افتاده اند.

مایکل گیتلیتز، مدیر گالری مارلبورو در دفتر نیویورک معتقد است که برزیل و ریو می توانند به «مراکز هنری بزرگ آینده» بدل شوند.

او می گوید «آنچه که امروز شاهد هستیم، من را به یاد تحولات پانزده سال پیش در بازار هنر می اندازد، این رخدادها را پنج سال پیش در هند دیدیم».

مشتاقان و علاقه مندان به آثار هنری از سراسر جهان برای شرکت در این رویداد فرهنگی چهار روزه به ریو دو ژانیرو سفر کرده اند. این نمایشگاه روز یکشنبه شانزدهم سپتامبر به پایان می رسد.

برگزاری نمایشگاه سال ٢٠١١ «آرت ریو» یک موفقیت چشمگیر بود. بیش از هشتاد گالری از سراسر بزریل و از سراسر جهان آثار هنری خود را به مبلغ بی سابقه ٦٠ میلیون دلار به فروش رساندند.

این نمایشگاه و چنین فروش بی سابقه ای اولین بازار هنری عمده در این شهر بود.
شرکت گالری ها و علاقه مندان به آثار هنری دو برابر انتظار برگزارکنندگان بود و بیش از ٤٠ هزار نفر از آن بازدید کردند.

والانسی گفت (موفقیت) نمایشگاه امسال از حد انتظارات فراتر رفته است.
این نمایشگاه در فضایی دو برابر مساحتی که سال گذشته به نمایشگاه اختصاص داده شده بود، برگزار شده است. این نمایشگاه در منطقه بندری پورتو مائو برگزار می شود که چشم انداز خارق العاده زیبای خلیج گوانبارا را در برابر خود دارد.

نیمی از گالری های شرکت کننده بین المللی، از شهرهایی همچون نیویورک، زوریخ، لندن، برلین و دیگر پایتخت هایی هستند که به طور سنتی هنرپرور بوده اند.

برگزارکنندگان این نمایشگاه می گویند حضور گالری های هنری برزیلی و بین المللی انعکاس دهنده آمیزه ای از آثار هنری برزیلی و خارجی است که خریداری می شوند.
XS
SM
MD
LG