لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۹

همکاری رینگو استار و پل مک کارتنی از گروه اسطوره ای بیتل ها در آلبوم تازه رینگو


همکاری رینگو استار و پل مک کارتنی از گروه اسطوره ای بیتل ها در آلبوم تازه رینگو
همکاری رینگو استار و پل مک کارتنی از گروه اسطوره ای بیتل ها در آلبوم تازه رینگو

رینگو استار و پل مک کارتنی از اعضای سابق گروه قدیمی بیتل ها به تازگی دست به کار مشترکی زده اند یا شاید فقط بتوان گفت که این دو در آلبوم تازه رینگو استارکه «چرا که نه» نام دارد، دو آهنگ را با همکاری یکدیگر اجرا کرده اند.

وقتی که صدای جاز رینگو استار را همراه با گیتارباس پل مک کارتنی در یکی از این دو ترانه تازه که «رویای صلح» نام دارد می شنوید، بی اختیار به یاد روزگاران خوش گذشته می افتید. این ترانه هم چنین با یک بیتل دیگر، یعنی جان لنون فقید نیز ارتباط برقرار می کند. یعنی انگیزه ساختن آن به سال ۱۹۶۹ بازمی گردد و هنگامی که جان لنون و «یوکو اونو» پس از ازدواج، ماه عسل خود را در تختخواب هتلی در شهر آمستردام در «هلند» گذراندند و این عمل اعتراضی بود علیه جنگ و درخواستی بود برای صلح جهانی!

پل مک کارتنی در آلبوم تازه «چرا که نه» رینگو استار یک آهنگ دیگر را نیز به همراه این همکار سابق خود اجرا کرده است. این ترانه «با تو قدم می زنم» نام دارد که شعر و ترانه آن را رینگو ساخته است.

آلبوم «چرا که نه» هم چون آلبوم های دیگر رینگو استار مجموعه ای است با همکاری برخی از برجسته ترین ستارگان موسیقی جهان و شامل ۱۰ آهنگ است. علاوه بر پل مک کارتنی، ترانه های این آلبوم با همکاری خوانندگانی چون «بن هارپر»، «ریچارد مارکس» و «جاس استون» اجرا شده است. ادگار وینتر، یکی از چهره های سرشناس موسیقی بلوز- راک، هم در این ترانه ها هم می خواند و هم ساکسفون می زند. هم چنین نوازنده گیتار، جو والش، دیو استوارت و بیلی اسکوایر نیز رینگو را همراهی کرده اند.

«رینگو» که نام اصلی او «ریچارد استارکی» است در یکی از فقیرنشین ترین محلات «لیورپول» در انگلستان به دنیا آمده است. در آلبوم تازه «چرا که نه»، رینگو درباره این محله که «دینگل» نام دارد می خواند و در ترانه ای که «آن سوی لیورپول» نام دارد از فقر و بدبختی موجود در این ناحیه سخن گفته است. در این ترانه او شهری را که زادگاه او و سه بیتل دیگر بوده است «شهری سرد، نمناک و جهنمی» می خواند که تنها راه فرار از آن «جاز، گیتار و آمپلی فایر» بود.

تور جهانی آلبوم «چراکه نه» رینگو استار از ماه ژوئن آینده در«آبشار نیاگارا» در کانادا آغاز می شود و او روز هفتم جولای، هفتادمین سالروز تولد خود را در تالار موسیقی «رادیو سیتی» در شهر نیویورک جشن خواهد گرفت.

XS
SM
MD
LG