لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۳

ریدلی اسکات، سینماگر بریتانیایی، در گفت‌وگویی جنجالی به انتقادهای خانواده گوچی پاسخ داد 


ریدلی اسکات، سینماگر نامدار بریتانیایی که اکران فیلم جدیدش با عنوان «خاندان گوچی» به زودی آغاز می‌شود، در جریان یک گفت‌وگوی تلویزیونی به انتقاد خانواده گوچی درباره این اثر پاسخ داد.

به گزارش پایگاه خبری «ددلاین»، ریدلی اسکات که مهمان یکی از برنامه‌های تلویزیونی شبکه جهانی «بی بی سی» بود در این مصاحبه درباره نکات دیگری از جمله حادثه تیراندازی در هنگام تصویربرداری فیلم «راست»، و پروژه‌های آینده خود توضیح داد.

این کارگردان ۸۳ ساله در بخشی از اظهاراتش به انتقاد پاتریسیا گوچی از «خاندان گوچی» پاسخ داد و از ساخت فیلم دفاع کرد.

پاتریسیا گوچی که بارها به دلایل مختلفی از فیلم انتقاد کرده است، چندی پیش گفته بود که این پروژه «با سرقت هویت یک خانواده و با هدف کسب سود برای افزایش درآمد سیستم هالیوود» ساخته می‌شود.

ریدلی اسکات با اشاره به این که علاقه‌ای به مشارکت در چنین مباحثی ندارد، یادآور شد که یکی از اعضای خانواده گوچی به قتل رسید و فرد دیگری نیز به دلیل تقلب مالیاتی زندانی شد، پس داستان این خاندان عمومی محسوب می‌شود و نمی‌توان به او اتهام زد که برای کسب سود چنین فیلمی ساخته است.

انتقادهای پاتریسیا گوچی شامل بازیگران اصلی فیلم یعنی ال پاچینو، لیدی گاگا، و جرد لیتو نیز می‌شود و او آنها را «قد کوتاه، چاق، و زشت» توصیف کرده بود که به گفته او هیچ شباهتی به اعضای خانواده گوچی ندارند.

ریدلی اسکات در این مصاحبه کوتاه ولی متنوع به حادثه تیراندازی در هنگام تصویربرداری فیلم «راست» (زنگ‌زدگی) نیز اشاره کرد و ضمن ابراز تأسف از درگذشت هالینا هاتچینز، فیلمبردار اوکراینی‌الاصل، گفت که واقعا نمی‌داند چطور ممکن است اسلحه یا فشنگ واقعی در صحنه باشد.

او با تأکید بر این که قطعا باید با عوامل این سهل‌انگاری برخورد شود، گفت که هرگز از مهمات واقعی در صحنه استفاده نمی‌کند و ترجیح می‌دهد تفنگ‌هایی داشته باشند که توخالی نیستند ولی لوله محکمی دارند.

ریدلی اسکات که ساخت مجموعه‌ای از موفق‌ترین آثار سینمایی دهه‌های اخیر را در کارنامه دارد، به طور همزمان تولید چندین پروژه بزرگ دیگر را ادامه می دهد.

تصویربرداری فیلم بعدی او با عنوان «کیتبگ» که گوشه‌هایی از زندگی ناپلئون بناپارت و همسرش ژوزفین را روایت می‌کند از ماه ژانویه آغاز می‌شود. واکین فینیکس و جودی کومر بازیگران اصلی فیلم خواهند بود که محصول شرکت اپل است.

ریدلی اسکات در عین حال بر مراحل پیش تولید سریال‌های «بیگانه» ‌و«بلید رانر» که از آثار موفق سینمایی او محسوب می‌شوند، نظارت دارد که فصل نخست آنها بین هشت تا ده قسمت خواهد بود.

XS
SM
MD
LG