لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۵

رکس تیلرسون: دولت ترامپ خواستار حضور کره شمالی بر سر میز مذاکره است


رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا می گوید دولت ترامپ با مذاکرات مستقیم با کره شمالی مشکلی ندارد به شرط آن که برنامه درست و در جهت عاری کردن شبه جزیره کره از سلاح اتمی باشد. آقای تیلرسون این اظهارات را در گفت و گو با شبکه خبری ان.پی.آر آمریکا بیان کرد.

ساعتی پیش در صبح جمعه جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد در صبح جمعه به ریاست آقای تیلرسون آغاز شد.

​آقای تیلرسون در نشست شورای امنیت گفت: «کره شمالی بارها کشورهای دیگر را تهدید کرده است. دوره شکیبایی درباره کره شمالی پایان آمده است.»

وزیر خارجه آمریکا در گفت و گو با شبکه خبری ان.پی.آر آمریکا گفت کره شمالی باید با تمایل به ترک سلاح اتمی به مذاکرات بیاید.

او گفت: «اگر به کره شمالی گوش دهید، دلیل آنان برای داشتن سلاح اتمی این است که این تنها راه برای تضمین بقای رژیم فعلی این کشور است.»

وزیر خارجه آمریکا گفت: «امیدواریم تا متقاعدشان کنیم به این که: شما برای بقای رژیمتان به سلاح اتمی نیاز ندارید...ما به دنبال اسقاط رژیم شما نیستیم. ما به دنبال پیشبرد اتحاد شبه جزیره کره نیستیم. ما شبه جزیره کره عاری از سلاح اتمی می خواهیم.»

او در گفت و گو با ان.پی.آر تاکید کرد که به اعتقاد وی چین نیز همین اهداف را دارد.

دولت دونالد ترامپ برای تاکید بر لزوم کار بیشتر اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد بر تحکیم تحریم ها خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG