لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۸

درآمد طرح های اقتصادی سپاه، هدیه رهبر به مردم


به گزارش خبرگزاری ایرنا، ضیاءالدین حزنی، فرمانده قرارگاه کوثر که به قرار گاه خاتم الانبیا تعلق دارد، روز پنجشنبه ۲۲ تیرماه، در مراسم افتتاح مسجدی در دهستان لیف شاگرد از توابع صومعه سرا اعلام کرد که در حال حاضر این قرارگاه در داخل کشور فقط طرح های بالاتر از یکصد میلیارد تومان و درخارج از کشور طرح های بالاتر از هزار میلیارد تومان را اجرا می کند اما قصد دارد بزودی تنها در طرح های بالاتر از ۳۰۰ میلیارد تومان وارد شود.

پیش از سخنان ضیاءالدین حزنی، که مشاورت فرمانده کل سپاه پاسداران را نیز برعهده دارد، چند مقام دیگر سپاه پاسداران مانند فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا، فرمانده کل سپاه و نماینده ولی فقیه در سپاه نیز در سخنان جداگانه اعلام کرده بودند که این قرارگاه طرح های کمتر از ۱۰۰ میلیارد تومان را بر عهده نمی گیرد تا وارد رقابت با بخش خصوصی نشود.

با این حال روز سه شنبه ۲۰ تیر معاون وزارت راه و شهرسازی با اعلام اجرایی شدن ساخت کنار گذر رودهن برای اتصال آزاد راه پردیس به تونل گردنه امام زاده هاشم، پیمان کار این طرح را قرارگاه خاتم الانبیا و مبلغ آن را ۶۰ میلیارد تومان ذکر کرد.

قرارگاه نظامی – اقتصادی خاتم الانبیا تاکنون اجرای بیش از یک هزار و هفت صد طرح را برعهده گرفته است اما هیچ گاه گزارشی از درآمدهای حاصل از این برنامه ها منتشر نکرده است.
ضیاءالدین حزنی گفت درآمدهای حاصل از این قراردادها صرف سازندگی کشور می شود. او در برشمردن این اقدامات از جمله به ساخت دو هزار و۳۴۳ باب مسجد، یک هزار و ۱۸۶ باب نمازخانه، ۹۶۱ خانه عالم، و ۴۵۷ مدرسه اشاره کرد و این اقدامات قرارگاه خاتم الانبیا را «هدیه ای از سوی رهبر به مردم» توصیف کرد.

فرمانده قرار گاه کوثر هزینه اجرای ساخت دومین مسجد دهستان لیف شاگرد را پانصد میلیون تومان اعلام کرد که نیمی از آن توسط مردم تامین شده است.
XS
SM
MD
LG