لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۳

آمریکا برای اولین بار برنده مدال طلای رقص روی یخ شد


آمریکا اولین مدال طلای خود در رشته رقص روی یخ را گرفت.
مریل دیویس و چارلی وایت، دو قهرمان جهانی، توانستند روز سه شنبه رویای قهرمانی در المپیک را عملی سازند. آن دو همکاری و تمرین در رشته پاتیناژ را ۱۷ سال پیش و قبل از سنین نوجوانی آغاز کردند.

دیویس گفت بعد از مدال نقره در المپیک ونکوور در ۴ سال پیش، و تمامی تجربیات مشترکشان، این یک پیروزی شیرین است.

خانم دیویس گفت:‌‌ «وقتی که کار با چارلی را شروع کردم دختر بچه بودم. ما در همه چیز با هم رشد کردیم و از این بابت خوشحالم.»

چارلی وایت گفت:‌‌ «از نظر جسمی و روحی آماده بودیم برای برنده شدن. وقتی افراد از من می پرسند که از تمرین زیاد خسته نمی شوی می گویم هرچقدر بدنم بیشتر روی فرم باشد و بیشتر خودم را جلو می کشم و فکر می کنم این روش در امتیاز ما نیز خودش را نشان داد.

شامگاه یکشنبه، چارلی وایت و مریل دیویس، پس از ثبت رکورد جهانی در رشته کوتاه پاتیناژ، روز دوشنبه در رقص آزاد پاتیناژ بالاترین امتیاز را به نام خود به ثبت رساندند. امتیاز آنان ۱۹۵.۵۲ و تقریبا ۵ امتیاز بالاتر از رقیب کانادایی شان بود که در المپیک ۲۰۱۰ ونکوور مدال طلا گرفته بودند.

تیم جفتی روسیه در این مسابقه سوم شد و برنز گرفت. روسیه و پیش از آن شوروی، همواره از سال ۱۹۷۶ تاکنون در این رشته مدال آور بوده است.

وایت و دیویس رقص آزادشان را با یک موسیقی کلاسیک روسی اجرا کردند. وایت می گوید این نشان تکامل تیمشان است که یک مربی روسی الاصل را نیز شامل می شود:‌ «موسیقی و داستان شهرزاد چیزی است که ما از مدت ها پیش با آن ارتباط برقرار کردیم. این کار ما تجسم شخصیت های داستان و موسیقی آن و تبدیل شدن به چیزی فراتر از موسیقی بود. اجرای ما نتیجه ۴ سال تمرین مداوم و هرروزه با مربی مان است.»
مارینا زوئوا، مربی تیم آمریکا می گوید ترکیب رقصندگان پاتیناژ آمریکایی و موسیقی روسی ایده خیلی خوبی بود:‌ «برای من مفهوم زیادی داشت چون فکر می کردم برای روسیه هم خیلی چیز مخصوصی خواهد بود. من برای هر اجرا یک مصنّف و یک داستان روسی انتخاب کردم و می خواستم به این ترتیب به قلب مردم روس نفوذ کنم.»
XS
SM
MD
LG