لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۶

ادامه تجمعات اعتراضی بازنشستگان و مستمری‌بگیران صندوق فولاد در شهرهای مختلف ایران


تجمعات اعتراضی بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق فولاد
تجمعات اعتراضی بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق فولاد

تجمعات اعتراضی بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق فولاد در برخی شهرهای بزرگ ایران همچنان ادامه دارد. این معترضان خواستار رساندن مستمری‌ها به خط فقر حداقلی، برخورداری از درمان رایگان، و اصلاح احکام همسازی حقوق هستند.

در ادامه تجمعات اعتراضی بازنشستگان و مستمری‌بگیران صندوق فولاد، روز یکشنبه ۲۸ شهریور ماه نیز شماری از معترضان با حضور مقابل ساختمان صندوق بازنشستگان فولاد در تهران، اصفهان و خوزستان، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. دریافت مستمری بالاتر از خط فقر، درمان رایگان و رفع مشکلات بیمه تکمیلی، و اجرای قانون همسان‌سازی حقوق، از مهمترین خواسته های معترضان است.

این معترضان بارها تاکید کرده‌اند که مستمری چهار تا پنج میلیون تومانی کفاف زندگی بازنشستگان را نمی‌دهد و حقوق آنها در برابر گرانی‌ها ناچیز است.

خبرگزاری ایلنا به نقل از این معترضان نوشته است، که دولت مصوب کرده صندوق بازنشستگی فولاد و صندوق‌های مشابه آن، با بودجه خود و تصویب هیات امنای خود، طرح همسان‌سازی را اجرا کند، اما صندوق فولاد زیر بار اجرای کامل این مصوبه نمی‌رود.

پیشتر رییس هیات مدیره کانون بازنشستگان ذوب آهن اصفهان نیز به خبرگزاری ایسنا گفته بود که صندوق بازنشستگان فولاد به جای همسان سازی حقوق بازنشستگان خود کمسان سازی کرده است. به گفته مجتبی احمدی در حال حاضر حدود ۲۵ درصد حقوق بازنشستگان صندوق فولاد کمتر از عددی است که در همسان سازی باید لحاظ شود.

از دیگر مشکلات این مستمری‌بگیران می‌توان به مشکل درمان بازنشستگان صندوق فولاد و کسر پول بیمه عمر و حوادت از بازنشستگان ستادی و معدنی اشاره کرد، که به نوشته ایلنا قرار است بازنشستگان متضرر، این تخلف را به دفتر ریاست جمهوری و سایر ارگان‌های پیگیری‌کننده انعکاس دهند.

بی‌توجهی به مطالبات این معترضان در حالی ادامه دارد که ماه گذشته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت روحانی، در حساب توییتر خود، و در سایت رسمی وزارتخانه از تخصیص هزار میلیارد تومان سهام شرکت های دولتی به صندوق بازنشستگی فولاد برای اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان این صندوق در سال ۱۴۰۰ خبر داده بود.

XS
SM
MD
LG