لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۹

افزایش قیمت دست‌کم ۳ برابری شیر خشک با حذف ارز ترجیحی


آرشیو
آرشیو

خبرگزاری مهر به نقل از رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد از افزایش احتمالی قیمت شیر خشک خبر داد و نوشت، که او در نامه‌ای به مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو اعلام کرده است حذف ارز ترجیحی، قیمت مواد اولیه شیرخشک را ۵ تا ٧ برابر افزایش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هانی تحویل‌زاده، رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد در نامه‌ای خطاب به مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اعلام این خبر افزوده است، با افزایش قیمت مواد اولیه شیرخشک، قیمت محصول نهایی نیز بین ۲.۵ تا ٣ برابر خواهد شد.

رئیس این انجمن که می‌گوید افزایش قیمت این محصول منجر به کاهش مصرف شیرخشک و زاد و ولد می‌شود در ادامه این نامه خواستار تحت پوشش بیمه قرار گرفتن شیر خشک شد.

این اولین بار نیست هانی تحویل‌زاده از افزایش قیمت شیر خشک خبر می دهد،‌ او اواخر تیر ماه نیز در گفتگوی با تجارت نیز، از افزایش ۲۰ درصدی قیمت این محصول در بهمن ماه سال ۹۹ خبر داد و افزود پیشنهاد سال ۱۴۰۰ دولتی‌ها افزایش پنج تا ۱۰ درصدی قیمت شیر خشک است.

تجارت نیوز اواخر تیرماه همچنین از پیشنهاد افزایش ۶۰ درصدی قیمت شیرخشک توسط تولیدکنندگان این محصول به سازمان غذا و دارو و سازمان حمایت خبر داد و به نقل از هانی تحویل‌زاده نوشت این دو سازمان به تولیدکنندگان بی‌اعتنایی می‌کنند.

XS
SM
MD
LG