لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۴

گزارش: رستورانهای هنگ کنگ خود را برای خروج از بحران اقتصادی آماده می کنند


گزارش: رستورانهای هنگ کنگ خود را برای خروج از بحران اقتصادی آماده می کنند
گزارش: رستورانهای هنگ کنگ خود را برای خروج از بحران اقتصادی آماده می کنند

رستوران ها در اين کشور تلاش دارند با طراحی های زيبا و هوشمندانه رستوران هايشان، به روند خروج از بحران سرعت ببخشند، و سعی کنند ه موازات بهبود اوضاع اقتصادی جهان طراحی رستواران ها ه گونه ای خلاق بيانگر اين فضای تازه باشد.

در توصيف طراحی داخلی رستوران سِوا در هُنگ کُنک استفاده از واژه های ظريف و ماهرانه به اندازه کافی رسا نيست. در اين کلان شهر بيش از ۸ هزار و۲۳ رستوران ِ دارای مجوز، خدمات خود را به مشتريان، عرضه می کنند.

بر اين اساس برای رقابت با اين شمار قابل توجه از رستورانها بايد از خلاقيت و ارائه طرح های جذاب بهره گرفت. به نظر می رسد ايجاد تغييرات در طراحی برخی از رستوران ها به افزايش رشد اين صنعت ياری رسانده است.

هرنان زانگلينی، مدير يک شرکت مهندسی-طراحی، می گويد: «با نوسانات اقتصادی مُدل های طراحی هم تغيير ميکند. به ويژه در حوزه صنعت ميهمانداری و رستوران که حس مشتری در فضای رستوران مهمتر از خود محصول است.»

هرنان زانگلينی از سال ۱۹۸۸ تا کنون ده ها رستوران گوناگون را در کشورهای جنوب شرقی آسيا از جمله چين هنگ کنگ سنگاپور و فيليپين طراحی کرده است. "وُلومُولو اِستيک هاوُس" زنجيره ای از۵ رستوران استراليايی است که در عرضه کباب و استيک تخصص دارد. آقای زانگلينی می گويد: «در دوران رشد پيش از وقوع بحران اقتصادی اگر سری به رستوران ها بزنيد خواهيد ديد دکوراسيون داخلی بيشتر آنها پرزرق و برق است. اما در دوران رکود احساس آدمها اين است که ميخواهند صرفه جويی کنند در حالی که شايد هزينه غذا از قبل هم بيشتر شده باشد.»

بانی گوکسون، صاحب و بنيانگذار رستوران سِوا در مرکز شهر هنگ کنگ، می گويد تلاش وی ايجاد آنچنان فضايی است که مشتريان رستوران در آن احساس کنند در خانه خود هستند. او برای تغيير طراحی داخلی رستوران بيش از ۹ ماه وقت صرف کرده است. بهای يک نوشيدنی کاکتِيل در رستوران شيک و مدرن سِوا ۱۵ دلار و ناهار و يا شام برای دونفر حدود ۲۰۰ دلار است. خانم گوکسون می گويد: «با تغيير دکور داخلی رستوران و رنگها فضای رستوران به کلی عوض خواهد شد. نور کمرنگ در شب فضای ديگری ايجاد ميکند. خلاصه همه چيز عوض ميشود. چه می توانم بگويم من يک زنم.»

بانی گوکسون رستوران خود را در سال ۲۰۰۸ افتتاح کرد. او در طراحی رستوران سِوا از مواد درجه يک استفاده کرده است. کارشناسان ارزيابی رستوران ها به مشتريان توصيه می کنند پيش از رفتن به اين رستوران بهترين لباس خود را بر تن کنند. بانی همچنين دکور داخلی رستوران را در فصلهای گوناگون تغيير ميدهد.

XS
SM
MD
LG