لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۱

پژوهشگران خواهان ریشه‌کن کردن نفرت‌پراکنی آنلاین هستند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - آمریکایی ها به دو تیراندازی خیابانی که جان ۳۱ نفر را در آخر هفته گذشته گرفت می‌اندیشند و می پرسند چگونه می توان این قتل عام را متوقف کرد.

پژوهشگران یک مرکز مطالعه رواداری در لس آنجلس می گویند که بخشی از پاسخ به این پرسش در پایان دادن به نفرت پراکنی آنلاین نهفته است. آنها می گویند رهبران سیاسی و شرکت های رسانه های اجتماعی باید به فرونشاندن نفرت پراکنی کمک کنند.

ریک ایتون، پژوهشگر «مرکز سایمون وایزنتال»، یک سازمان حقوق بشری یهودی که نفرت پراکنی آنلاین را مطالعه می کند، به یک بازی اینترنتی اشاره دارد که در آن کاربران باید به افرادی که از مرز عبور می کنند تیراندازی کنند. وبسایت دیگری بازی اینترنتی پر طرفدار «معدن‌کاری» (ماین‌کرفت) را ارائه می کند که کوره های آدم سوزی یهودیان را نشان می دهد. در وبسایت وبلاگ نویسی «گَب» نیز بعضی کاربران جنایات مبتنی بر نفرت را تشویق کرده اند.

ایتون می گوید اهداف این حملات عمدتا آمریکایی های آفریقایی تبار، یهودیان، و مسلمانان هستند.

این پژوهشگر می گوید در سال های اخیر تمرکز نفرت پراکنی آنلاین بیشتر بر مهاجران بوده است.

کشتارهای عمومی تحت تاثیر رسانه های اجتماعی انجام گرفته و از طریق آن اطلاع رسانی شده است.

خاخام آبراهام کوپر، نایب رئیس «مرکز سایمون وایزنتال»، می گوید سایت های آنلاین حسی از تائید را به «درنده های منزوی» که به اقدام های خشونت بار دست می زنند، داده است.

کوپر معتقد است شرکت های رسانه های اجتماعی باید به اقدام های بیشتری در این باره دست بزنند، زیرا در عیر این صورت با درخواست‌های مبنی بر اعمال مقررات از سوی دولت روبرو خواهند شد، و این چیزی است که به گفته کوپر به مذاق بسیاری از این شرکت‌ها خوش نمی‌آید.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG