لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۰

فرماندار هندی‌تبار کارولینای جنوبی، پاسخ جمهوریخواهان به سخنرانی اوباما را می دهد


نیکی هالی که از پدر و مادری هندی است، جوانترین فرماندار در آمریکا است.
نیکی هالی که از پدر و مادری هندی است، جوانترین فرماندار در آمریکا است.

نیکی هالی ، فرماندار ایالت کارولینای جنوبی قرار است پاسخ جمهوریخواهان به سخنرانی باراک اوباما در کنگره آمریکا در روز سه شنبه را ایراد کند. این ماموریت معمولا به کسی که "شخصیت چشمگیری" در حزب تلقی شود، واگذار می شود.

هالی در ۲۰ ژانویه۱۹۷۲ در بامبرگ، در کارولینای جنوبی از یک پدر و مادر مهاجر هندی متولد شد. او نخستین زنی است که به عنوان فرماندار این ایالت برگزیده می شود. همچنین جوانترین فرماندار در آمریکا است که هنگام انتخاب در ۲۰۱۰ سی و هشت سال داشت.

هالی که "ضد مالیات و یک محافظه کار مالی" تلقی می شود از زمان برگزیده شدن پیوسته از باراک اوباما در هر مقوله ا ی انتقاد کرده است، از اصلاح سیستم درمان و بهداشت تا قوانین کنترل تسلیحات.

او همچنین به لوایحی که سقط جنین را محدود می کند رای داد و به عنوان فرزند مهاجران قانونی، از اجرای سخت تر قوانین مهاجرتی پشتیبانی کرد.

در جریان کمپین انتخاب دوباره در۲۰۱۴، هالی توانایی خود را در جلب سرمایه و اشتغال به ایالت نشان داد.

همچنین از بحثی درباره پرچم کنفدراسیون در پایتخت دفاع کرد و گفت برافراشتن پرچم مساله ای نیست، زیرا هیچ مقام ارشدی از آن انتقاد نکرده است.

با این حل ، تیراندازی در چارلستون موجب شد موضعش را تغییر دهد و گفت جنایت برآمده از نفرت، نظر او را در مورد مناسب بودن نمایش پرچم کنفدراسیون در مجلس ایالتی عوض کرد و از کوشش برای برداشتن پرچم و قرار دادن آن در موزه حمایت کرد.

هالی از حمایت نیرومندی در ایالت کارولینای جنوبی برخوردار است و برخی پشنهاد کرده اند به عنوان معاون اول پیشنهادی نامزد ریاست جمهوری حزب جمهوریخواه در انتخابات نوامبر معرفی شود.

XS
SM
MD
LG