لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۹

کنوانسيون حزب جمهوريخواه آغاز به کار می کند


همه توجه ها درآمريكا در هفته جاری و هفته آينده به كنوانسيون هاى دو حزب جمهوريخواه و دموكرات جلب شده است، بنا بر نظرخواهى شبکه خبری سی اِن اِن، حدود ۱۱ در صد آمريکاييان، اعم از جمهورى خواه يا دموكرات، هنوز دراين باره که به کدام يک از کانديداهای رياست جمهوری آمريکا راًی بدهند، تصميم نگرفته اند.

روز دوشنبه تاخير در كار كنوانسيون جمهوريخواهان به دليل توفان در فلوريدا برنامه هاى انتخاباتى ميت رامنى كانديداى جمهوريخواهان را كه قرار است رسما از سوى حزب جمهوريخواه، نامزد رياست جمهورى آمريكا شود، با مشكلاتى روبرو كرد.

دموكرات ها نيز گرفتار تعييراتى در برنامه هاى از پيش تعيين شده خود هستند. جو بايدن معاون باراك اوباما رييس جمهورى آمريكا كه براى دومين دور رياست جمهورى تلاش مى كند، قرار بود هم زمان با افتتاح كنوانسيون جمهوريخواهان در شهر ساحلی تمپا در ايالت فلوريدا به آنجا برود تا در چند برنامه انتخاباتى دموکرات ها سخنرانى كند؛ اما، روز جمعه گذشته كمپين انتخاباتى باراك اوباما سفر آقاى بايدن را به آن ايالت لغو كرد و گفت كه نمى خواهد با توجه به توفانى كه در راه است، از تمركز مقامات مسؤل به مسئله ايمنی مردم كاسته شود.

برنامه سخنرانى هاى كنوانسيون يك شب به تاخير افتاده است. ميت رامنى روز پنجشنبه عملا نامزدى حزب را براى رياست جمهورى آمريكا مى پذيرد. ان رامنى همسر او قرار است امروز، سه شنبه، سخنرانى كند.

مارك روبيو سناتور جوان جمهوريخواه كه از تبار آمريکای لاتين است و تازه دو سال پيش به سناتوری انتخاب شده پنجشنبه شب ميت رامنى را به عنوان نامزد حزب براى انتخابات رياست جمهورى به شركت كنندگان معرفى خواهد كرد. سناتور روبيو خود يكی از كسانى بود كه احتمال داشت از سوى رامنى به عنوان معاون در برگه انتخاباتى اش بر گزيده شود.

پال رايان، رييس كميته بودجه مجلس نمايندگان آمريكا كه رامنی برای معاونت خود برگزيده است، چهارشنبه شب قبولى خود را اعلام خواهد کرد.
XS
SM
MD
LG