لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۵

جنگ لفظی نامزدهای رقيب حزب جمهوريخواه


جنگ لفظی نامزدهای رقيب حزب جمهوريخواه
جنگ لفظی نامزدهای رقيب حزب جمهوريخواه

در مناظره تلويزيونی چهارشنبه شب نامزدهای رقيب حزب جمهوريخواه، ريک پِری، فرماندار ايالت تگزاس، و ميت رامنی، فرماندار سابق ايالت ماساچوست، در ارتباط با چشم انداز بلندمدت برنامه تأمين اجتماعی و بيمه خدمات درمانی، برخورد تندی با يکديگر داشتند. جنگ لفظی در مبارزه انتخاباتی رياست جمهوری سال آينده کم کم به مسائل شديد ايدئولوژيکی، منتهی می شود.

ريک پری، فرماندار تگزاس، اولين مناظره تلويزيونی خود را با به رخ کشيدن ميزان اشتغالی که در ايالت تگزاس بوجود آورده است، آغاز کرد و ميت رامنی، رقيب جدی خود را مورد حمله قرار داده و مدعی شد که ميزان ايجاد اشتغال در تگزاس در ۳ ماه گذشته، بيش از چهار سال فرمانداری آقای رامنی در ايالت ماساچوست، بوده است.

همانگونه که انتظار می رفت، ارائه راهکار برای اقتصاد افتان و خيزان ايالات متحده و ايجاد اشتغال يکی از اصلی ترين مسائل در مبارزات انتخاباتی رياست جمهوری بشمار می رود.

فرماندار سابق ايالت ماساچوست در دفاع از خود گفت، ايالت با ايالت فرق می کند و چيزی که آقای پری در گفته هايش در نظر نمی گيرد ثروت ناشی از ذخائر نفت و گاز تگزاس و نبود ماليات بر درآمد در آن ايالت است.

جدا از مسأله کارآفرينی که کانون سخنرانی باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، در اجلاس مشترک کنگره در پنجشنبه شب بود، رقبای جمهوريخواه او به برنامه های ديگری که پرزيدنت اوباما مدنظر دارد از جمله تأمين اجتماعی و بيمه های درمانی پرداختند.

آقای پَری می گويد دروغ بزرگيست که به جوانان ٢۵ – ۳۰ ساله امروزی بگوييم آنچه شما در حال حاضر برای بازنشستگی پرداخت می کنيد، در آينده قابل حصول خواهد بود.

فرماندار تگزاس که اخيراً به جمع نامزدهای انتخاباتی پيوسته، بيشترين تسلط را بر مناظره چهارشنبه شب داشت. از سوی ديگر ميشل باکمن با ورود آقای پری به مبارزات انتخاباتی نتوانست در اين مناظره نقش شاخصی داشته باشد. اما آقای پِری از سوی بقيۀ نامزدها بجز نوت گينگريچ، رييس سابق مجلس نمايندگان، مورد حمله قرار گرفت. آقای گينگريچ بارها تلاش کرد تا پرزيدنت اوباما، رقيب اصلی جمهوريخواهان در انتخابات سال آينده را مورد حمله قرار دهد.

XS
SM
MD
LG