لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۳

مرگ مهسا امینی و اعتراض‌های مردمی در رسانه‌های منطقه   بازتاب گسترده‌ای داشته است


اعتراض به جان باختن مهسا امینی، دانشگاه تهران
اعتراض به جان باختن مهسا امینی، دانشگاه تهران

بیشتر رسانه‌های غیر رسمی کشورهای منطقه مرگ مهسا امینی و تظاهرات مردم در ایران در اعتراض به آن را پوشش داده‌اند.

حضور گسترده و اقدام زنان در کوتاه کردن موی سر خود هم در رسانه‌های منطقه بازتاب گسترده‌ای یافته است.

در رسانه‌های شمال آفریقا هم مرگ مهسا امینی و تظاهرات مردم در شهرهای مختلف هم مورد توجه قرار گرفته و رسانه‌هایی مانند المصری الیوم و اخبار لیبی و چند رسانه دیگر در این مورد گزارش داده‌اند.

الجزیره در چند گزارش بخش‌های متفاوت تحولات در این مورد از جمله مرگ مهسا یا ژینا امینی، و روایت‌های متناقض مقامات ایران را پوشش داده است.

روزنامه الشرق الاوسط هم از روز مرگ مهسا امینی تا امروز بطور مداوم تظاهرات و واکنش‌های بین‌المللی و داخلی را پوشش داده است.

بخش عربی رسانه‌های بزرگ بین‌المللی هم مانند فرانس٢٤، ایندپندت، یورونیوز و سی‌ان‌ان هم تظاهرات مردمی در اعتراض به مرگ مهسا امینی را پوشش داده‌اند.

العربیه و الحدث به طور مداوم اخبار مربوط تظاهرات در ایران را منتشر کرده ‌اند.

قطع اینترنت در برخی از شهرهای ایران و همچنین سخنان ایلان ماسک که خواستار معافیت تحریمی برای راه اندازی اینترنت در ایران شده بود هم در رسانه‌های منطقه بازتاب یافته است.

شعارهای معترضان به ویژه شعار علیه ولایت فقیه و رهبری جمهوری اسلامی هم یکی از موضوعات مورد توجه در رسانه‌های منطقه بوده است.

تحولات مربوط به مرگ مهسا امینی و تظاهرات در ایران در رسانه‌های ترکیه هم بازتاب گسترده‌ای یافته است و رسانه‌های مختلفی به آن توجه نشان داده‌اند.

در عراق، سوریه و لبنان هم رسانه‌های غیر دولتی تظاهرات ایران را پوشش داده‌اند. اما رسانه‌های رسمی و مقامات کشورهای منطقه تاکنون در این مورد اظهار نظری نکرده‌اند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG