لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۵

در واشنگتن چه می گذرد؟ (۲۰ ژوئن)


یک سرباز ارتش یمن در حال بازبینی یک خودرو در پایتخت است.
یک سرباز ارتش یمن در حال بازبینی یک خودرو در پایتخت است.

پرزیدنت اوباما در اعلامیه ای به مناسبت سالروز جهانی آوارگان و پناهجویان می گوید ما مشارکت و مقاومت کسانی را که مجبور شده اند به دلیل خشونت ها یا بلایای آسمانی از سرزمین های خود بگریزند؛ شناسائی می کنیم و به آن احترام می گذاریم.

پرزیدنت اوباما در همین اعلامیه ویژه می گوید تجربیات گوناگون و شهامت (همین) آوارگان است که ملت ما و تاریخ منحصر بفرد ما را غنی کرده است. آمریکائی که مانند یک دیدگاه امید، آرزو و گشایش درها برای کسانی که به آن نیاز دارند، ایستاده است.

پرزیدنت اوباما با اشاره به قانون سال ۱۹۸۰ پناهندگان می گوید امسال، سی امین سالگرد جهانی قانون بزرگداشت آوارگان است. این قانون تاریخی توسط سناتور تد کندی فقید تهیه و ارائه شده بود و همان قانونی است که سرانجام بصورت قانون (اعطای) حق پناهندگی برای آوارگان و پناهجویان در آمد.

... و با توجه به این قانون است که کمک های انسان دوستانه و رهبری آمریکا در تلاش های بین المللی اش برای دفاع از حقوق بشر، پشتیبانی از (حقوق) آوارگان بیشمار یا کسانی که در داخل خاک خود جابجا می شوند و سایر قربانیان در سراسر جهان همچنان ادامه دارد.

پرزیدنت اوباما می گوید برخی از این آوارگان در صورت بازگشت به سرزمین های اصلی خود در معرض (خطر) قرار دارند و باید امنیت خویش را در مناطق صلح آمیز و آرام بدست آورند.

بسیاری از این افراد از ریشه های خود جدا شده و پناهگاه امن را در خاک آمریکا یافته اند و به همراه خویش قاطعیت و خوش بینی را در فرهنگ، اقتصاد و چارچوب خرد و روشنفکری خود (به آمریکا) آورده اند.

پرزیدنت اوباما می گوید آمریکا کشوری است که بیش از همه به زنان، مردان و کودکان آواره خوش آمد می گوید. آمریکا کشوری است که بیش از همه به آسیب پذیرترین افراد پناه می دهد و در نتیجه کشور خود را غنی کرده و رهبری اش را در جهان به پیش می برد.

پرزیدنت اوباما در باره کسانی که خانه و کاشانه خود را با توجه به شرائط کشور خویش ترک کرده و به آمریکا آمده اند می گوید زندگی در ایالات متحده آمریکا به (آنان) این فرصت را می دهد که به جلو گام بردارند، فرصتی که تمام آوارگان و پناهجویان در سراسر جهان آن را در آغوش می کشند.

پرزیدنت اوباما سپس می گوید امروز ما ۳۰ سال گذشته را بخاطر می آوریم، سی سالی که طی آن آوارگان در آمریکا زندگی خود را مجدداً از سر گرفتند و این خود نشان دهنده آن بود که ( آمریکا) برای حمایت از مردم نیازمند در سراسر جهان تلاش می کند.

پرزیدنت اوباما همچنین می گوید با شناخت ادامه چالش ها و ممنوعیت ها در برابر آوارگان و پناهجویان، دولت وی بازبینی جامعی در مورد طرح پذیرش پناهندگان در دست دارد.

این بازبینی با این هدف انجام می گیرد که حمایت های بیشتری برای آوارگان و آنانی که به کمک (آمریکا) نیاز دارند؛ انجام شود.

XS
SM
MD
LG