لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۵

صلیب سرخ امکان ورود به بازداشتگاه ها و زندان‌های نظامی ونزوئلا را پیدا کرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - «کمیته بین المللی صلیب سرخ» دوباره به زندان های ونزوئلا شامل بازداشتگاه های نظامی به شدت محافظت شده که ده ها زندانی سیاسی در آن محبوس هستند، دسترسی پیدا کرده است.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا، می کوشد به انتقادها به سوابق حقوق بشری دولت اش واکنش نشان دهد.

یک وکیل حقوق بشری و اعضای خانواده های بازداشت شدگان تائید کرده اند که بازدیدهای «صلیب سرخ» زندان های ارتش را هم در بر می گیرد.

پیتر مائورر، «رئیس صلیب سرخ بین الملل»، چهارشنبه به پنج روز بازدید از ونزوئلا پایان داد. این گروه مستقر در ژنو از جمله سازمان های بین المللی است که تلاش می کنند فضایی برای انتقال امدادهای بشردوستانه ضروری ایجاد کنند و کمک هایی فنی به دور از سیاست یکجانبه گرایی که منجر به آشوب در آن کشور شده است، ارائه دهند.

نمایندگان «صلیب سرخ» هر سال از زندان های بیش از ۱۰۰ کشور بازدید می کنند. این امر پس از اجرای یک پروتکل اتفاق می افتد که به آنها امکان می دهد شرایط زندان را تائید کرده و با زندانیان مکالمات خصوصی داشته باشند، تا از این طریق زندانیان شکایات خود را منتقل کرده و برای عزیزان شان پیغام بفرستند.

اما «صلیب سرخ» دست کم از سال ۲۰۱۲ به ونزوئلا دسترسی نداشت. بازدیدهای جدید «صلیب سرخ» از ۱۱ مارس با مراجعه نمایندگان این گروه به یک زندان در کاراکاس موسوم به «مرکز سیمون بولیوار برای بازپروری انسان های جدید» آغاز شد. هشتاد و هفت خارجی آن جا نگهداری می شوند.

اما بازدید مهم تر دو هفته بعد از زندان «رامو وردی» در حومه کاراکاس رخ داد که در آن ۶۹ زندانی سیاسی در بازداشت هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG