لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۸

پلیس «اف بی آی» از مدت‌ها پیش وکیل پیشین ترامپ را زیر نظر داشت


بخش انگلیسی صدای آمریکا - «رابرت مولر» بازرس ویژه، تحقیقات درباره مایکل کوئن وکیل پیشین پرزیدنت ترامپ، را دست کم نه ماه پیش از یورش ماموران «اف بی آی» به منزل و دفتر کار او در نیویورک آغاز کرده بود. اسنادی که سه شنبه منتشر شد نشان می دهد که تحقیقات مولر از آن زمان درباره کسب و کار شخصی کوئن و احتمال فعالیت اش به عنوان مشاور خارجی ثبت نشده بوده است.

یک رشته تقاضای بازرسی و دیگر اسناد جزئیات تازه ای را درباره زمان و عمق تحقیقات درباره کوئن فاش کرده است. کوئن سرانجام به فرار مالیاتی، تقلب بانکی، نقض مقررات کمک های مالی انتخاباتی و ادای اظهارات دروغ به کنگره اعتراف کرد.

بنا بر اسناد تازه منتشر شده، تحقیقات درباره کوئن از ژوئیه ۲۰۱۷ جریان داشته که بسیار زودتر از آن است که پیشتر تصور می شد. بخش عمده ای از تحقیقات بر شرکت تاکسیرانی کوئن و اطلاعات غلطی که او به بانک ها ارائه داده بود تمرکز داشت که بخشی از نقشه او برای خلاص شدن از ۲۲ میلیون دلار بدهی به شرکت صدور مجوز تاکسیرانی بود.

دادستان ها همچنین در پی یافتن سرنخ از انتقال پول به حساب های بانکی کوئن بابت قراردادهای مشاوره ای پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری بودند. بعضی از این پول ها از شرکت های خارجی از جمله یک شرکت هوافضای کره ای و «کلمبوس نووا»، شرکت سرمایه گذاری مرتبط با ویکتور وکسلبرگ میلیاردر روس، بود.

کوئن در نهایت بابت این موارد با اتهامی روبرو نشد.

«اف بی آی» آوریل گذشته به خانه و دفتر کار کوئن یورش برد و از اتاق کوئن در هتل و گاو صندوق اش بیش از ۴ میلیون فایل الکترونیکی و کاغذی، چندین تلفن همراه و آیپد، ۲۰ حافظه کامپیوتر و چند لپ تاپ به دست آورد.

شش هفته پیش قاضی پرونده با درخواست چند سازمان رسانه ای مبنی بر تمایل بالای افکار عمومی به انتشار حکم های بازرسی موافقت کرده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG