لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۶

با حضور مایک پمپئو در آلمان، از تندیس پرزیدنت ریگان پرده‌برداری شد


از راست:‌ ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به همراه فرد رایان، رئیس هیات مدیره بنیاد ریگان
از راست:‌ ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به همراه فرد رایان، رئیس هیات مدیره بنیاد ریگان

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز جمعه ۱۷ آبان با حضور در مراسمی در سفارت ایالات متحده در برلین از تندیس پرزیدنت ریگان پرده‌برداری کرد.

وزیر خارجه آمریکا با نقل قول از پرزیدنت ریگان که گفته بود «آزادی چیزی نیست که ویژه برخی برگزیدگان خاص باشد؛ بلکه یک حق جهانی برای همه فرزندان خداوند است»، تاکید کرد که تیم وزارت خارجه، از جمله سفیر ایالات متحده در آلمان و دیگران، همه می‌خواهند مطمئن باشند که این امر اجرا می‌شود.

آقای پمپئو در این مراسم پرزیدنت ریگان را یکی از بزرگترین رئیس‌جمهوران آمریکا خواند و گفت که هیچ کشوری در جهان نیست که به اندازه ایالات متحده، برای کرامت انسانی ارزش قائل باشد.

وزیر خارجه آمریکا گفت که پرزیدنت ریگان در مقام رئیس جمهوری با دلاوری اعلام کرد بزرگترین تهدید برای آزادی، امپراتوری اهریمنی شوروی است که مردم خودش را اعدام کرده و با آن‌ها با بیرحمی رفتار می‌کنند.

مایک پمپئو افزود: «من امیدوارم هر روز که اینجا هستیم با دیدن این تندیس ببینیم تعهد ما نسبت به حقوق غیرقابل انکار بشری چیست و بدانیم چه تعهداتی داریم و این حقوق را برای همه در سرتاسر جهان همان طور که خداوند می‌خواهد، دنبال کنیم.»

در این مراسم فرد رایان، رئیس هیات مدیره بنیاد ریگان، و همچنین ریچارد گرنل، سفیر ایالات متحده در آلمان، هم حضور داشتند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG