لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۵

نامزدهای بدترینهای سینما برای دریافت «تمشک طلایی» معرفی شدند


فصل جوایز سینمایی هالیوود فرا رسیده است. روز سه شنبه بیست و چهارم ماه ژانویه، نامزدهای نهایی جوایز اسکار در هر بخش معرفی شدند. اما در کنار اهدای جایزه به بهترین های سینما ، جوایزی هم به بدترین های سال تعلق می گیرد به نام «رَزیز» یا تمشک طلایی. هر چند جایزه تمشک طلایی ماهیتی طنز دارد اما به فیلمهای جدی تعلق می گیرد.

امسال، به گفته سازماندهندگان، آثار بد زیادی تولید شده و از همین رو، به جای پنج نامزد در هر بخش، شش نامزد در هر قسمت معرفی شده است. امسال در بخش بدترین فیلمهای سال ۲۰۱۶، «بتمن در مقابل سوپرمن: غروب عدالت» و «زولندر۲» به کارگردانی بن استیلر شانس زیادی برای دریافت جایزه بدترین فیلم دارند. فیلم بتمن در هشت رشته از جمله جایزه بدترین بازیگری برای بن افلک و بدترین کارگردانی برای زک اسنایدر نامزد شده و «زولندر ۲» در نه بخش نامزد دریافت جایزه تمشک طلایی شده است.

​سازماندهندگان جوایز «رزیز» معتقدند «زولندر ۲» پانزده سال دیر ساخته شده است.

یکی دیگر از فیلمهایی که نامزد دریافت جایزه تمشک طلایی شده، مستند « آمریکای هیلاری: تاریخ پنهان حزب دموکرات» است که نگاهی انتقادی به هیلاری کلینتون ، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا دارد.

از میان بازیگران مرد ، بن افلک برای نقش آفرینی در «بتمن در مقابل سوپرمن» و رابرت دنیرو برای «بابابزرگ کثیف» پیشتاز هستند. از بازیگران زن، گفته می شود میگان فاکس و نیومی واتس شانس خوبی برای گرفتن جایزه تمشک طلایی دارند. حتی جولیا رابرتز هم از تمشک طلایی در امان نمانده و برای بازی در فیلم «روز مادر» به فهرست نامزدها راه پیدا کرد.

جان ویلسون یکی از پایه گذاران جوایز تمشک طلایی می گوید این بار جوایز «رزیز» ارتباطی مستقیم با سیاست دارد.

او اشاره می کند به بیست و پنج سال پیش که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در فیلم کمدی «ارواح از پس این کار بر نمی آیند» با بازی بو درک نقش خودش را بازی کرد و جایزه تمشک طلایی را برای بدترین بازیگری نقش مکمل مرد گرفت.

وب سایت «رزیز» در توییتی طنز عکس دونالد ترامپ و تمشک طلایی اش را در کنار تصویر مریل استریپ و جایزه اسکارش قرار داده است و گفته حالا فهمیدیم چرا ترامپ گفت مرل استریپ بازیگری است که به او زیادی بها داده شده است.

آقای ترامپ، اولین رئیس جمهوری نیست که جایزه تمشک طلایی را در کارنامه اش دارد.

جورج بوش نیز که نقش اول مرد در جنگ عراق را در فیلم مستند «فارنهایت ۱۱/۹» ساخته مایکل مور برعهده داشت برنده جایزه تمشک طلایی شد.

اسامی برنده های جایزه تمشک طلایی روز بیست و پنجم فوریه، پیش از برگزاری مراسم اسکار اعلام می شوند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG