لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۴

رفتارهای متناقض در برخورد با شادی؛ رقص در فیلم‌های سینمایی مجاز، در بازار رشت ممنوع


صادق بوقی، بازار رشت
صادق بوقی، بازار رشت

پس از برخورد قهری مقامات جمهوری اسلامی با فردی به نام «صادق بوقی» که ویدیوی رقصیدن او در بازار رشت، در رسانه‌های اجتماعی پرمخاطب و پربازدید شده بود، کاربران فضای مجازی حتی در طیف طرفداران حکومت نیز به این رفتار و مقابله حاکمیت با شادی جمعی واکنش نشان دادند.

عده‌ای از کاربران با مقایسه ویدیوی رقص و شادی این مرد در بازار رشت با رقص بازیگران مرد در فیلم‌های سینمایی و سریالهای نمایش خانگی، از این رفتار جمهوری اسلامی با عنوان دوگانگی و تناقض در سیاستها یاد کردند.

یکی از کاربران «ایکس» در واکنش به این اقدام در صفحه خود نوشت: «همزمان با روزی که آقای اژه‌ای اعلام کرد دولت گفته ۶۰ فرد متخلف در ارتباط با فساد ۳ میلیارد دلاری چای را برکنار کرده؛ اما تاکنون این افراد به قوه قضائیه معرفی نشده‌اند، حساب اینستاگرام صادق بوقی به دلیل تولید محتوای مجرمانه مسدود شد. او در بازار رشت آواز می‌خواند و می‌رقصید.»

کاربر دیگری با کنایه به سخنان وزیر ارشاد جمهوری اسلامی درباره راه‌اندازی «قرارگاه نشاط اجتماعی» در کشور، نوشت: «کسانی که جفاکارانه حتی به صفحه اینستاگرام صادق بوقی هم رحم نمی‌کنند، لیاقتشان همین است که چنین مضحک و دلقک‌وار، در به در دنبال یافتن نشاط در بین مردم باشند و آنگاه که نیاز دارند برای کوچکترین شادی‌ها به التماس بیفتند.»


شمار زیادی از کاربران هم با اشاره به بسته شدن صفحه اینستاگرام این مرد ۷۰ ساله با عنوان«عمل مجرمانه» نوشتند: «می‌شود بفرمایید این مرد چه عمل مجرمانه‌ای انجام داده است؟.»

«صادق بنا متجدد» ملقب به «صادق بوقی» که در بازار ماهی‌فروشان رشت مشغول به فعالیت است در واکنش به بسته شدن صفحه اینستاگرامش به جرم رقصیدن در مصاحبه‌ای با وب‌سایت «فرارو» گفت: «من فقط شادی مردم را می‌خواهم و تلاش می‌کنم روحیه آنان عوض شود. از ۷۰ سال عمرم، ۵۰ سال را برای فوتبال بوق زدم و اگر عمری باقی بماند می‌خواهم ۱۰ سال هم برای ایران بزنم و برقصم، چون من یک ایرانی واقعی هستم.»

تعدادی از دختران نوجوان هم روز جمعه با انتشار ویدیویی از «دابسمش» رقص «عمو صادق»، از او حمایت کردند و نوشتند:«اختلاس چای دبش، بگیر و ببند ضرب‌الاجل نداشت ، اما شادی مردم پلمب و تعقیب و دستگیری سه سوته داشت. برای صادق بوقی رشت.»

XS
SM
MD
LG