لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۷

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا در ‌مورد یک عارضه مرموز مرتبط با کووید۱۹ در کودکان هشدار داد


مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا به پزشکان هشدار داده است که مراقب یک سندروم نادر و خطرناک مرتبط با بیماری کووید-۱۹ در کودکان باشند.

به گزارش خبرگزاری «ان‌بی‌سی»،‌ این بیماری، که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا آن را «عارضه التهابی چند سیستمی در کودکان» نامیده است، در دست‌کم ۱۹ ایالت و واشنگتن دی‌سی پایتخت آمریکا دیده شده است. ​در نیویورک دست‌کم ۱۱۰ مورد از این عارضه مشاهده شده است و سه بیمار - ‌شامل دو کودک ۵ ساله و ۷ ساله و یک جوان ۱۸ ساله - جان خود را از دست داده‌اند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا از جمله علائم این سندروم را تب بالای ۳۸ درجه به مدت بیست و چهار ساعت، التهاب در اعضای مختلف بدن، بستری شدن در بیمارستان به دلیل اخلال در دست‌کم دو عضو بدن از جمله قلب، ریه، و کلیه، و همچنین تأیید ابتلا به «کووید-۱۹» در کودکانی که دچار مشکل شده‌اند، دانسته است. تأیید کرونا یا می‌تواند از طریق تست پادتن انجام گیرد و یا آن که پزشک متوجه شود که یکی از اطرافیان کودک به «کووید-۱۹» مبتلا بوده است.

پزشکانی که این کودکان را تحت درمان قرار داده‌اند این بیماری را به سندروم کاوازاکی، که منجر به تب بالا و التهاب عروق در کودکان می‌شود، تشبیه می‌کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG