لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۰

مقام‌های آمریکا نگران حمله باج‌‌‌افزارها در انتخابات ۲۰۲۰ هستند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - دولت ایالات متحده قصد دارد تقریبا تا یک ماه دیگر برنامه ای را راه اندازی کند که به طور مشخص بر حفاظت از سیستم‌ها و پایگاه‌های داده‌‌های ثبت‌‌نام رای‌‌دهندگان پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، تمرکز دارد.

به گفته مقام‌‌های کنونی و قبلی دولت آمریکا، این سیستم ها که به شکل گسترده ای برای تائید صلاحیت رای دهندگان پیش از اخذ رای استفاده می شود در سال ۲۰۱۶ با هدف دسترسی‌یافتن به داده‌ها آماج حملات هکرهای روسی قرار گرفته بود.

یک مقام ارشد ایالات متحده می گوید از آن جا که این یکی از معدود بخش های فناوری انتخابات است که مرتب به اینترنت وصل می شود، «ما این سیستم ها را پر خطر ارزیابی می کنیم.»

«سازمان امنیت سایبری و امنیت زیرساختی» در وزارت امنیت میهن ایالات متحده نگران است که این بانک‌های داده‌ها هدف حمله باج‌افزارها قرار بگیرند. این ویروس ها شبکه های کامپیوتری شهری در سراسر ایالات متحده را فلج کرده‌اند که از جمله موارد اخیر آن در شهرهای تگزاس، بالتیمور، و آتلانتا بوده است.

در این برنامه تازه، مواد آموزشی، آزمایش نفوذ به کامپیوتر از راه دور و اسکن نقاط آسیب پذیر در کنار فهرستی از توصیه ها درباره جلوگیری و بازپس‌گیری کنترل سیستم ها، در اختیار مقام های انتخاباتی ایالتی قرار می گیرد.

در عین حال دستور العملی وجود ندارد که در صورت وقوع یک حمله احتمالی آیا در نهایت باید برای آزاد کردن سیستم های کامپیوتری به باج‌گیران سایبری بیت کوین پرداخت شود یا نه.

جان سیبز، مسئول ارشد فناوری در یک اندیشکده امور انتخاباتی، می گوید: «حمله ردیابی نشده قبل از انتخابات می تواند باعث دستکاری در فهرست رای دهندگان، سردرگمی و تاخیر بزرگ در رای گیری، محروم شدن گروهی از شرکت در انتخابات، و در ابعادی وسیع موجب مخدوش شدن صحت انتخابات شود.»

مقام های انتخاباتی ایالتی می گویند دفاع سایبری شان را از سال ۲۰۱۶ بهبود بخشیده اند، از جمله در مواردی نسخه های پشتیبان از بانک داده های رای دهندگان در صورت حمله آماده شده است. اما استاندارد مشترکی وجود ندارد که دولت های محلی هر چند وقت یک بار باید نسخه های پشتیبان را تهیه کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG