لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۳

موزیک ویدئوی انیمیشن جدیدی از «رعنا فرحان» هنرمند مقیم نیویورک منتشر شد


«رعنا فرحان» خواننده ایرانی ساکن نیویورک نماهنگ یا موزیک ویدئوی جدیدی منتشر کرد، اثری با عنوان «سوختم» که یکی از آهنگ های آخرین آلبوم این هنرمند است که چندی پیش روانه بازار شد.

این موزیک ویدئو بصورت انیمیشن و توسط «فاطیما یثربی» هنرمند جوان ساکن تهران تولید شده است، او در گذشته نیز با رعنا فرحان در پروژه هایی چون «سرمست» همکاری داشته است.

فاطیما یثربی درباره این موزیک ویدئو می گوید:« قصه این کار، قصه آشنای عشق، فقدان، رنج، جستجو و امید است. قصه دختری است که قلب از جا در آمده اش را در گلدانی بدست گرفته و راهی راه پر فراز و نشیب رنج، فقدان و طلب عشق شده است. می رود و فصلها، جاده ها و آبها را طی می کند به یاد عشقش، عشقی که دیگر در دنیای خاکی نیست ولی یادش در قلب از جا در آمده دخترک هر لحظه تازه می شود و یادگارش یک گربه سیاه است.»

رعنا فرحان در سالهای اخیر آهنگ های متنوعی در سبک های جاز، بلوز و سول منتشر کرده است. او که در گذشته از آثار شعرای کلاسیک ایرانی مانند مولانا بهره می گرفت، ترانه های آخرین آلبومش «گفتگوی عشق» را خود سروده است.

آلبومی با آهنگسازی همراه همیشگی خود «استیون توب» که در نیویورک ضبط شد و تجربه تازه ای برای رعنا فرحان بود.

او در گفتگو با صدای آمریکا می گوید: این آهنگ درباره عشق، جدایی و اندوه عشق از دست رفته است. یک نمونه تجربی است و سعی کردیم شعر فارسی را روی موسیقی سبک سول پیاده کنیم، یک چیزی شبیه کارهای هنرمندانی مثل «سم کوک» که از پیشگامان این ژانر موسیقی در دهه شصت میلادی است، در این ترانه حس و حال خودم و برداشتی که از عشق دارم بیان می کنم.

رعنا فرحان موزیک ویدئوی سوختم را نمونه موفقی از تلفیق موسیقی و انیمیشن توصیف می کند چرا که به اشعارش جان بخشیده است و عواطف و احساسات او را به زیبایی به تصویر می کشد.

«سوختم» از طریق شبکه های اجتماعی رعنا فرحان و سایت های موسیقی منتشر شده و در دسترس علاقمندان است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG