لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۹

نمايش تازه اندرو لويد وبر سازنده فانتوم اپرا، با شرکت يک بازيگر ايرانی


نمايش تازه اندرو لويد وبر سازنده فانتوم اپرا، با شرکت يک بازيگر ايرانی
نمايش تازه اندرو لويد وبر سازنده فانتوم اپرا، با شرکت يک بازيگر ايرانی

اندرو لويد وبر تازه ترين موزيکال خود به نام «عشق هرگز نمی ميرد» که دنباله داستان «فانتوم اپرا» محسوب می شود را به تازگی به پايان رسانده است

بنا برگزارش خبرگزاری رويترز در لندن، اندرو لويد وبر، آهنگساز بريتانيايی و سازنده تئاترهای موزيکال محبوبی چون «فانتوم اپرا» ،«اويتا» ، «عيسی مسيح » و «سانست بلوار» که هريک از آن ها سال ها در تئاترهای معتبر شهرهای مختلف جهان بر روی صحنه بوده اند تازه ترين موزيکال خود به نام «عشق هرگز نمی ميرد» که دنباله داستان «فانتوم اپرا» محسوب می شود را به تازگی به پايان رسانده و درحال آماده ساختن آن برای اجرا برروی صحنه تئاتر است.

تا کنون بيش از ١٠٠ ميليون تماشاگر در سراسر جهان نمايش های محبوب اندرو لويد وبر را تماشا کرده اند. نمايش «عشق هرگز نمی ميرد» در ادامه داستان فانتوم اپرا نشان می دهد که چگونه شخصيت فانتوم، پناهگاه قديمی خود در اپراخانه ای در شهر پاريس را ترک گفته و ١٠ سال بعد در بازارمکاره و پارک تفريحی «کُنی آيلند» نيويورک سرگردان شده است.

در کنفرانس خبری که به اين مناسبت در لندن برگزار شد دست اندرکاران تهيه نمايش موزيکال تازه اندرو لويد وبراعلام کردند که نمايش «عشق هرگز نمی ميرد» در تاريخ ٩ مارس ٢٠١٠ درتئاتر معروف «آدلفی» شهر لندن برای نخستين بار بر روی صحنه اجرا خواهد شد. اين نمايش، مجموعه ای هيجان انگيز است از فراز و نشيب های رولرکاستر مانندی از توطئه و دسيسه، موسيقی، حيله های بی رحمانه و خاطره.

نمايش عشق هرگز نمی ميرد در نوامبر ٢٠١١ دريکی از تئاترهای برادوی در نيويورک و هم زمان در استراليا به نمايش درخواهد آمد. اندرو لويد وبر می گويد:«من مدت ها بود که به فکر ساختن قسمت دومی برای اين نمايش بودم. اين که داستان را بر اساس همان داستان اصلی و اوليه ادامه بدهم برايم جذابيتی نداشت اما يک بار کمدين معروف انگليسی، بن التون فکر تازه ای را با من در ميان گذاشت و گفت اگر بتوانی تمام شخصيت های نمايش فانتوم اپرا را به همان شکل که بوده اند از آن نمايش بيرون بکشی و آنان را در يک شرايط زمانی و مکانی ديگر قرار دهی فکر می کنم يک کار کاملا تازه ای را ارائه داده اي. به اين صورت من تصميم گرفتم همان آدم های نمايش را در يک قصه کاملا متفاوت حتی در يک شهر و کشور ديگر به کار بگيرم.»

نمايش تازه اندرو لويد وبر سازنده فانتوم اپرا، با شرکت يک بازيگر ايرانی
نمايش تازه اندرو لويد وبر سازنده فانتوم اپرا، با شرکت يک بازيگر ايرانی

اندرو لويد وبر در ادامه اين سخنان به خبرنگاران گفت:« برای تماشا و لذت بردن از نمايش تازه عشق هرگز نمی ميرد شما مجبور نيستيد که داستان نمايش فانتوم اپرا را بدانيد و يا حتی آن را ديده باشيد. من امروز می توانم به راحتی قدم جلو بگذارم و بگويم که از اين کار تازه بسيار راضی هستم و به عنوان يک قطعه هنری به آن افتخار می کنم.»

اندرو لويد وبر ٦١ ساله، آهنگساز موفق و برنده جايزه اسکاری است که در کارنامه پربار خودعلاوه بر تئاترهای موزيکال، تک ترانه های معروفی چون «آرژانتين برايم گريه نکن» و «خاطره» از تئاتر «کتز»(گربه ها) وجود دارد که به اين هنرمند به عنوان يک آهنگساز و نمايشنامه نويس موزيکال اعتباری جهانی داده است. وبر در سخنان خود در کنفرانس خبری نمايش عشق هرگز نمی ميرد خاطرنشان ساخت که آهنگ های اين نمايش تازه هيچ شباهتی با تم های معروف و به يادماندنی «فانتوم اپرا» ندارد و کار با جنبه هايی کاملا تازه ارائه می شود: «همه چيز تازه است به همين دليل هم من آن را يک قطعه کار مجزا از کار قبلی می دانم. اگر اين کار بتواند يک سوم موفقيت فانتوم اپرا را هم داشته باشد باز برای من کافی است.»

نقش فانتوم را درنمايش عشق هرگز نمی ميرد، بازيگرو خواننده مستعد و خوشقيافه ايرانی رامين کريملو ايفا خواهد کرد. کريملو که زاده ١٩٧٨ تهران است، در اصل ساکن کانادا می باشد و فعاليت های هنری خود را با خوانندگی درگروه های مختلف موسيقی راک در شهرتورنتو آغاز کرده است. رامين پيش از اين نيز درنقش فانتوم درنمايش موزيکال«فانتوم اپرا» با موفقيت ايفای نقش کرده است. او هم چنين در نمايش های موزيکال معروف ديگری از جمله «بينوايان» و «ميس سايگون» در نقش های کليدی بازی داشته است. سيرا بوگس ستاره نمايش موزيکال «حوری دريايی کوچولو» درتئاتربرادوی نيز نقش مقابل رامين کريملو را در نمايش تازه اندرو لويد وبر بازی خواهد کرد.
XS
SM
MD
LG