لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۶

شهر رمادی عراق به يک قطب گردشگری تبديل شده است


شهر رمادی عراق به يک قطب گردشگری تبديل شده است
شهر رمادی عراق به يک قطب گردشگری تبديل شده است

شهر رَمادی عراق زمانی يکی از مقرهای شبه نظاميان گروه القاعده بود،هم اکنون به يکی جاذبه جهانگردی تبديل شده و سالانه میزبان هزاران جهانگرد است.

پارک اَلعاصِف با مساحتی بالغ بر سی هزار مترمربع ،در سه کيلومتری مرکز شهر رمادی با زمینی برای بازی کودکان ، باغ وحشی کوچک و چشم اندازی زيبا بر رودخانه فرات واقع شده است. ايشان العاصِف، صاحب اين پارک می گويد کمبود جاذبه های گردشگری در اين منطقه سبب شد او به فکر ساخت چنین پارکی بيافتد. به گفته او شهرستان اَنبَر، نه هتلی دارد نه محلی برای استراحت و نه باشگاه های سرگرمي. العاصف می گويد اين پارک محل استراحت و تفريح گردشگران است.

شهرستان انبَر سال های گذشته یکی از جاذبه های گردشگری عراق محسوب می شد ولی در دهه ۹۰، صدام حسين با قطع بودجه اين منطقه را به یک ویرانه تبدیل کرد. هم اکنون آقای العاصِف حدود سه ميليون دلار در اين منطقه هزينه کرده و قصد دارد اين پارک را بیشتر گسترش دهد. ايشان العاصِف می گويد قصد داریم يک سالن کنفرانس، يک باشگاه ورزشی و ژيمناستيک در اين پارک بسازیم. هنچنين وسايل بازی برای کودکان در اين پارک نصب خواهد شد که بخشی از اين وسايل بازی از ترکيه وارد شده اند. اين پارک در سال ۲۰۰۵ تکميل شد ولی ادامه شورش شبه نظاميان سنی در اين منطقه پارک را متروکه کرد. اما در سال ۲۰۰۷ پس از بهبود وضعیت امنیتی شهر، اين پارک افتتاح شد.

گفته می شود در حال حاضر روزانه ۱۰۰۰ نفر از اين پارک ديدن می کنند. انتظار می رود نزديک به ۲۳۰۰۰ نفر عيد فطر به اين پارک بيابند.

باغ وحش اين پارک که حيواناتی چون طاووس، شتر مرغ، گوزن و شماری حيوانات ديگر را شامل می شود، بزرگترين جاذبه اين پارک است. وقتی اين پارک در سال ۲۰۰۷ افتتاح شد، ورود به آن مجانی بود ولی هم اکنون بازديد کنندگان مبلغی معادل با ۲/۵ دلار پرداخت می کنند.افزايش محبوبيت اين پارک در عراق نشانه ای از بازگشت امنیت است. اين منطقه سالها شاهد جنگ نیروهای آمریکایی و عراقی با گروه القاعد بود.

XS
SM
MD
LG