لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۵

هاشمی رفسنجانی درگذشت پدر موسوی را تسلیت گفت


هاشمی رفسنجانی درگذشت پدر موسوی را تسلیت گفت
هاشمی رفسنجانی درگذشت پدر موسوی را تسلیت گفت

اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، درگذشت پدر میرحسین موسوی نخست وزیر دوران جنگ و از سران مخالف دولت را به وی تسلیت گفت.

در پیام تسلیت هاشمی رفسنجانی که در پایگاه اینترنتی او منتشر شده، خطاب به خانواده موسوی آمده است: «مصیبت وارده را بر شما خاندان معزز و به خصوص فرزندان خدوم و برومندشان به ویژه مهندس میر حسین موسوی تسلیت می گویم».

آقای رفسنجانی در پیام تسلیت خود که عصر پنجشنبه یازدهم فروردین ماه منتشر شد، از خانواده سید میراسماعیل موسوی به عنوان خاندانی یاد کرده است که «افتخار تقدیم چندین شهید در راه اسلام، انقلاب و میهن» را در کارنامه خود دارند.

این پیام در حالی منتشر می شود که بر اساس گزارش های رسیده از ایران، ماموران امنیتی جمهوری اسلامی روز پنجشنبه دست کم هفت نفر از شرکت کنندگان در مراسم تشییع جنازه پدر میرحسین موسوی بازداشت کردند.

وب سایت «کلمه» می گوید در این روز، تعداد زیادی از ماموران امنیتی در خارج از خانه آقای موسوی در تهران، در حالی که سوگواران جمع می شدند، استقرار یافتند.

بر اساس گزارش ها، زمانی که لباس شخصی ها تابوت حامل جسد میراسماعیل موسوی را در اختیار خود گرفتند و آن را برای انتقال به گورستان در آمبولانس قرار دارند، منازعه درگرفت.
کلمه می گوید سوگواران به این عمل اعتراض کرده و نیروهای امنیتی در پاسخ آنها را کتک زده و دست کم ۷ نفر را بازداشت کردند.

پیام تسلیت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به میرحسین موسوی در حالی منتشر می شود که به دنبال تظاهرات معترضان در ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ که به دعوت میرحسین موسوی، و مهدی کروبی صورت گرفت، شماری از نمایندگان حامی دولت در صحن مجلس شورای اسلامی با سردادن شعارهایی خواستار «اعدام» آقایان موسوی و کروبی شدند.

بر اساس گزارش ها، میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد از ۲۵ بهمن در حصر به سر می برند. احمد جنتی، امام جمعه موقت تهران در یکی از خطبه های خود خواستار قطع کامل ارتباطات سران مخالف دولت با مردم شده بود.

XS
SM
MD
LG