لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۳

چهره حامی دولت: رفسنجانی انتظار دارد در رهبری سهیم آیت الله خامنه ای باشد


چهره حامی دولت: رفسنجانی انتظار دارد در رهبری سهیم آیت الله خامنه ای باشد
چهره حامی دولت: رفسنجانی انتظار دارد در رهبری سهیم آیت الله خامنه ای باشد

حمید روحانی، از چهره های نزدیک به دولت و ریيس بنياد موسوم به «تاريخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی»، می گوید اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجلس خبرگان رهبری و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جریان حوادث پس از انتخابات دچار «لغزش» شده است.

به گفته حمید روحانی، «زندگی مرفه و به نوعی اشرافگری»، «فامیل پرستی و آقازاده پرستی»، «غرور»، و «یکدندگی و لجبازی»، از جمله دلایل «لغزش» رییس مجلس خبرگان رهبری است.

حمید روحانی که سخنانش در سایت ها و مطبوعات حامی دولت منتشر شده، همچنین گفته است: «اینکه انتظار داشته باشی از رهبری تا مجلس و قانون در سیطره و چنگ تو باشند» برای هاشمی رفسنجانی وجود داشته است.

به گفته این چهره حامی دولت، «هاشمی رفسنجانی انتظار دارد در نظام جمهوری اسلامی حرف اول را بزند و نقریبا نقش رهبری را داشته باشد» و در رهبری، سهیم آیت الله خامنه ای باشد.
وی همچنین گفته امیدواریم هاشمی رفسنجانی «بطور کلی ساقط نشود».

اکبر هاشمی رفسنجانی یک سال پیش و آخرین باری که به عنوان خطیب نماز جمعه تهران سخنرانی کرد، از بازداشت های گسترده و نحوه برخورد با معترضان به نتیجه انتخابات انتقاد کرد. وی همچنین خواستار آزادی بازداشت شدگان پس از انتخابات شده بود. آقای رفسنجانی اوایل بهمن ماه امسال و در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه گیلان نیز اعلام کرد که به مواضع مطرح شده در آن نماز جمعه معتقد است.

این اظهارات با واکنش منفی چهره ها و رسانه های حامی دولت مواجه شده است.

در هفته های گذشته، رسانه های حامی دولت از تلاش ها برای کنار گذاشتن اکبر هاشمی رفسنجانی از ریاست مجلس خبرگان رهبری و انتخاب آیت الله مهدوی کنی به عنوان رییس جدید این مجلس خبر داده اند.

XS
SM
MD
LG